1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Гатачки, јасновидци и слично

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од CrazyFreak, 9 јули 2012.

1. warr

warr Староседелец

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    187
    Допаѓања:
    215
    Aristokrat немаше попаметна работа, одколку да трошиш време да го препишуваш текстот?
    Онтопик: Гатачки, јасновидци и слично ги сметам за паметни луѓе кои што ги користат идиотите меѓу народот (без навреда) за да заработаат паре.
    Пример:

На Just Perfect му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Aristokrat

Aristokrat Староседелец

Зачленет на:
    27 февруари 2012
    Мислења:
    2,655
    Допаѓања:
    3,335
    Ти немаше попаметна работа него да не просветлуваш со Милан тарот (откри Америка) :confused:
    Текстот е превземен од еден профил на еден Отец значи да ти поедноставам кликнав копи и паст.

3. loveme

loveme Нов член

Зачленет на:
    16 мај 2013
    Мислења:
    22
    Допаѓања:
    3
    јас сретнав еден бајач во пазарот и испадна дека е пријател на баба ми и истреска милион глупости

4. Kitty

Kitty Староседелец

Зачленет на:
    26 март 2012
    Мислења:
    2,673
    Допаѓања:
    6,921
    Не верувам, ниту се противам. Чудно ми е да замислам како така некој има натприродна сила да гледа нешто што ние не го гледаме, не можам да го сватам.
    Од друга страна имав добар пример и ситуација пред мене од некој што “гледа“ и за тоа поарно да си молчам. Тоа што го видов не беше мала работа, затоа мислам оти може има некоја сила, ама поголемиот број од самонаречени гледачи и гатачи блефираат.
    Инаку од радозналост и интересно сум била еднаш да видам како е и тоа чудо, ама доста беше, некако сум скептик и не ми се губи време на такви работи, мислам колку повеќе луѓето одат по такви работи толку повеќе забегуваат.

На violetmoon и Lady* им се допаѓа ова.
  5. Podem

Podem Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    360
    Допаѓања:
    355

Секогаш кога ќе закажуваш на јасновидец,парадоксот е што ќе те праша: “Како се викаш, и колку години имаш“ за да може да ти види еден куп работи кои ти не ги знаеш а тој ги знае со неговата “натприродна моќ“.

На Kitty му/ѝ се допаѓа ова.
  6. monika88

monika88 Истакнат Член

Зачленет на:
    1 април 2013
    Мислења:
    454
    Допаѓања:
    644
    дали сте слушнале за соња астролог од кочани?

7. JaMi

JaMi Староседелец

Зачленет на:
    22 февруари 2012
    Мислења:
    6,458
    Допаѓања:
    14,373
    Мудра мисла од Иван исцелителот

На Hkakashi и Gemini им се допаѓа ова.
  8. Prashina

Prashina Староседелец

Зачленет на:
    28 јуни 2013
    Мислења:
    1,317
    Допаѓања:
    3,001
    Еднаш другарка ми ме натера да и правам друштво демек кај Клеопатра да сме оделе, најдобра била, бла,бла. И јас се мислев дали да одам или не, ми се видоа многу пари 3000денари. Но за атер на неа , а и бев во некоја глупа психа и отидов. Сеансата траеше 5 минути, ништо не ми рече конкретно.Тоа што ја прашав се неточно одговори. И излегуваме и си се прашуваме со другарката, како таа поминала,всушност исто и таа. Си ветивме на никој да не кажуваме каква глупост напраивме наместо да си купиме нешто со тие пари. Можеби има други луге кои ги бива, не знам да не грешам душа, но оваа беше тапа.

9. Podem

Podem Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    360
    Допаѓања:
    355

Штотуку го прекрши ветувањето.

10. Outrider

Outrider A Witty Cat
    Член на администрација

Зачленет на:
    23 мај 2013
    Мислења:
    4,725
    Допаѓања:
    5,266

Клеопатра, балканска пророчица!? Мислам дека се работи за транссексуална особа, порано била маж.

На JaMi и Prashina им се допаѓа ова.

Сподели: