Гатачки, јасновидци и слично

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
не сум била никогаш , не дека ги оспорувам, неможам да знам- како викаат не дај боже да дотераш до таму...
 

malata..

Истакнат Член
16 февруари 2013
38
42
318
значи ни ја не верував во почеток но отпосле се се докажа.... многу е комплицирано да се објасни со зборови... се верува дека тие личности се избрани од Бог... познавам жив пример и сведок сум за тоа а на вас ви останува дали ќе верувате или не ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
значи ни ја не верував во почеток но отпосле се се докажа.... многу е комплицирано да се објасни со зборови... се верува дека тие личности се избрани од Бог... познавам жив пример и сведок сум за тоа а на вас ви останува дали ќе верувате или не ;)
Тешко е да се објасни со зборови?
А како ќе докажеш,со дела ли?
Ајде што имаш како доказ ако не можеш со зборови?
Абе ајде,
умрено па пак станато,
ова мора иронично да си го мислела или да си се шалела??
Прво пишува за бајачите дека се луѓе од Бог а после како станале од мртвите,па ако се водиме според Библијата само Исус ја победил смртта и повторно станал,нешто ми се измешани лончињата.
Можеби се некои нови пророци а не ги познаваме:unsure
 

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
хм..што мислите на тема бајачи??
имено...константо имам кошмари последниве две-три недели..преку ден..ноќе..сеедно...различни се секој пат...дури ни сама не знаев дека може да има толкава креативност..па за секое наредно заспивање да биде различно..мислам блискиве ме советуваат да одам на бајачка..а искрено не ми се оди некако..тоа ми е баш баш бљак..притоа не ни верувам во нив...
па...кое е вашето мислење?имал некој некогаш ваков проблем??

Тука станува збор за психолошки проблем,кошмарите најчесто знаат да бидат предзнак на некоја болест/дисфункција на организмот кој не е забележителен преку сетилата односно нервите, па во потсвеста каде што се функционира беспрекорно и на наш-неразбирлив јазик, се појавува истата таа порака како кошмари. Најчесто кога луѓето се разболуват од некоја болест,во почетокот од стадиумот на болеста се случуваат непријатните соништа.За да ги отстраниш најпрво добро е да си направиш еден здравствен преглед дали се со тебе е во ред, притисок/крв/мокрача и така далје, се што следува во еден обичен здравствен преглед.

Кошмарите често пати се и потиснат страв/омраза/нерешен проблем. Во случај да е се во нормална состојба со организмот,најчесто кошмарите односно непријатните соништа често пати се истиснуваат од потсвеста затоа што претходно имало “закопани“ емоции,стравови и други проблеми.Најчесто кога на некоја работа прогледаме низ прсти, како изгубените пари во кладилница, стравот од нешто глумејќи дека не ни е страв, болка при загуба на личност или разделба при која човекот не оддава емоции истите тие се “паковаат“ да би биле подоцна ослободени.Ако не го најдат своето време,потсвеста и тоа како ќе го најде и “преработи“ тој податок па во сечиј виртуелен свет, каде луѓето имаат страв од некоја личност низ сонот се херои што го убиваат/тепаат или изгубените предмети се враќаат итн. Да не навлегувам до деталји мислам дека може да се сфати поентата.

Потиснатите емоции се еднакви на потиснатите телесни функции. Сексуалната желба која не е задоволена некое време, се одразува во сонот со појавата наречена “влажни соништа“. Сонот ќе биде сексуален чин со х-девојка како од бајките а во реалноста се случува вистинска ејакулација.
Потиснатиот глад,во сонот се остварува со шведска маса и најдобро зготвените јадења. Потиснатата нужда исто така во сонот се појавува каде е извршена, но за жал, најчесто во вашиот кревет.

Потиснувањето на емоциите е штетно и најчесто предизвикува несакани ефекти (лошо спиење,кошмари и на крај депресија,кога човек сака нешто а не знае што - нема поголема депресија). Ако ви доаѓа солза, пуштете ја. Ако ви доаѓа бес испразнетего безболно но не на несакани лица. Ако ви доаѓа смеа- насмејте се. Човекот е проводник а не акумулатор.Мора сета таа позитивна/негативна енергија некаде да протечи. Што ако човекот беше акумулатор, како што вика Кустурица, па и на 30 години возрасен маж би се радувал безпрестано на првиот велосипед што го добил како дете.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Just Perfect and Lena

malata..

Истакнат Член
16 февруари 2013
38
42
318
добро многу нормално е дека нема да верувате.. али јбг.. не сте го запознале вистинскиот човек за тоа ;)
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
добро многу нормално е дека нема да верувате.. али јбг.. не сте го запознале вистинскиот човек за тоа ;)

Не постои вистинска личност за тоа...
Секој може да се прави гатач или јасновидец за пари...
И јас можам да ти кажам дека сум гатачка...
Да ти изнакажам 100 работи од кои една работа дали ке биде точна...
Се што лета не се јаде :)
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Не постои вистинска личност за тоа...
Секој може да се прави гатач или јасновидец за пари...
И јас можам да ти кажам дека сум гатачка...
Да ти изнакажам 100 работи од кои една работа дали ке биде точна...
Се што лета не се јаде :)
Па напротив тие живеат од тоа што успеваат да убедат маса на луѓе со наводно нивното "погодување",а ти викаш дека можеш да бидеш гатачка а ништо да не погодиш:unsure
Што уствари сакаше да кажеш?
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Па напротив тие живеат од тоа што успеваат да убедат маса на луѓе со наводно нивното "погодување",а ти викаш дека можеш да бидеш гатачка а ништо да не погодиш:unsure
Што уствари сакаше да кажеш?

Секој може да биде гатач,ама ништо всушност да не погоди...
И јас ке те убедувам.Твое е дали ке ми веруваш.
Всушност како јас можам да знам за тоа што ке ти се случи тебе а самата не знам на мене што би ми се случило?м?
Или пак го знаеш тој вицот?

Иди еден човек кај некоја гатачка и таа го прашува...
Како се викаш?Овој ебате гатачката па ти треба да знаеш како се викам :D

Ајмо луге јас сум пророчица најдобра на балканот,дојдете сите кај мене...
Се ке ви погодам...За вас црно бели попуст имам.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Секој може да биде гатач,ама ништо всушност да не погоди...
И јас ке те убедувам.Твое е дали ке ми веруваш.
Всушност како јас можам да знам за тоа што ке ти се случи тебе а самата не знам на мене што би ми се случило?м?
Или пак го знаеш тој вицот?

Иди еден човек кај некоја гатачка и таа го прашува...
Како се викаш?Овој ебате гатачката па ти треба да знаеш како се викам :D

Ајмо луге јас сум пророчица најдобра на балканот,дојдете сите кај мене...
Се ке ви погодам...За вас црно бели попуст имам.
Мери тие не те убедуваат тие ти кажуваат,ете мене ми има кажано астролог нешто за иднината и испадна дека се случија премногу работи,што значи он не ме убедувал туку јас самиот си донесов заклучок дали има логика во тоа што го зборел.
Сеа вицовине што ги кажа интересни ми се да ги читам на фејсбук ама во вакви теми некако несериозни се.
Значи има секакви случаеви луѓе немаат дечиња,го прати некое проклетие,болест што кренале сите доктори раце од него..овде се збори и за бајачи не само за некои гледачи што ги замислуваш со кристална кугла.