Гатачки, јасновидци и слично

Lollypop

Истакнат Член
26 декември 2012
251
197
143
Има некои кои тропаат што ќе им текне на ум само за пари да ти земат ама има некои кои навистина имаат дарба за тоа..
Верувам во тоа ии ќе ви кажам една случка со гатачи..
Имаше еден Кичево одевме кај него и се ни погоди, прво почна да ни ја опишува куќата па после се ни погоди за минатото па дури ни кажа дека ни имаат и магии правено,ни кажа и кој ни ги правел и како да ги исчистиме (се беше чиста вистина) ..по некое време на мајка ми ии откија рак (замисли ќе живее само уште три месеци) најлошиот ден во мојот живот,мислев ќе умрам ии сестра ми му се јави нему и кажа: не паничете се ќе биде во ред,нема ништо од тоа... после се испостави дека не било рак,дека докторите дале погрешна дијагноза.. Овој навистина има дарба а и не земаше пари (можеш да му оставиш ако сакаш и колку сакаш) аа и имало многу кај кој што сум била па две со две немале..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: khz777 and JaMi

Emma.T

Истакнат Член
23 декември 2012
241
352
163
Поголема глупост од ова нема.
Посебно ме нервира тоа што народов у 21 век уште верува во вакви глупости. (facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

ShadowFienD

Нов член
1 јануари 2013
22
9
3
25
Бегај бе сите само лажат за пари ќе те лажат ќе ти викаат дај ова донеси магијата да ја отстраниме дај она...само колку парите да ти ги земат
 

turop

Активен Член
15 март 2012
105
68
28
Навистина има луѓе кој можат и навистина помагаат за некоја неизлечлива болест,
Темава е застарена па ако имал некој искуство во близо време или знае некој таков ве молам пишете ми.
 

Lovely*-*

Староседелец
27 мај 2012
230
164
1,043
33
Ohrid
kimmyqueen98.tumblr.com
Во некои верувама а во некои воопшто не!

Брачеда ми се мажи и од мажов братов умре (пред да се мажат).Тие се многуи богати и скромни. И брачедами ојде кај гатачка била позната во Ск. (незнам како се викаше) се било чудно наместено дома и кај таа и седнале и одма знаела за што се работи дека и умрел некој близок од срцев удар на фудбал.Дека биле богати.... И брачеда ми се изненадила од каде сеа таа го знае тоа... Потоа и кажа дека ке има радост во семејството дека тие ќе се мажат ке имаат дете првото женско и второто женско... Ете и тоа се се случи таа се омази април ке добие ќерка, мајка му на мажов веќе многу и беше жал со години тагуваше, но сега кога се зедоа и сега кога ќе добиат ќеркичка се се подобри. (nod)

А една ми ѕвона на врата и ме праша дали сака да ми гата и јас ајде гатај ми за 50 денари . Ми рече да и донесам цвет од на тераса и ми го кладе на рака(сама бев дома). Јас бев облечена во црно нашминкана и таа ми викат знам душо што ти се има десено! И јас шо ми се миат десено?? Таа ми викат мајкати е умрена!!! лелеле е тогаш ми идаше да ја претепам луге!!!!!! (punch):cenzura
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

malata..

Истакнат Член
16 февруари 2013
38
42
318
имам лично искуство во врска со нив, ми имаат кажано работи и за личности кои подоцна навистина се случија. иначе имам и слушнато дека тие "вистинските" гатачки всушност имаат прво умрено и потоа станато најнормално од ковчег (познавам една таква)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_-

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Интересното е што ветуваат дека знаат се, а на прашањето дали може да погоди кои бројки на лото ќе се паднат, се навредуваат и не разговараат повеќе.Само идиот може да верува во нив.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
имам лично искуство во врска со нив, ми имаат кажано работи и за личности кои подоцна навистина се случија. иначе имам и слушнато дека тие "вистинските" гатачки всушност имаат прво умрено и потоа станато најнормално од ковчег (познавам една таква)
Абе ајде,
умрено па пак станато,
ова мора иронично да си го мислела или да си се шалела??
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Podem and Ghtalpo

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
имам лично искуство во врска со нив, ми имаат кажано работи и за личности кои подоцна навистина се случија. иначе имам и слушнато дека тие "вистинските" гатачки всушност имаат прво умрено и потоа станато најнормално од ковчег (познавам една таква)
(facepalm) Е уште ва го немав слушнато досега...дека станувале од гроб и оп гатачи и тоа оригинал “вистински“ гатачи...а бе ајде луѓе па немаме две годинки, кој век сме да веруваме во вакви бабини деветини? (facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Podem and parvati

Just Perfect

Активен Член
3 април 2013
137
120
43
хм..што мислите на тема бајачи??
имено...константо имам кошмари последниве две-три недели..преку ден..ноќе..сеедно...различни се секој пат...дури ни сама не знаев дека може да има толкава креативност..па за секое наредно заспивање да биде различно..мислам блискиве ме советуваат да одам на бајачка..а искрено не ми се оди некако..тоа ми е баш баш бљак..притоа не ни верувам во нив...
па...кое е вашето мислење?имал некој некогаш ваков проблем??