Газиран или природен овошен сок?

The_melnicanecot

Истакнат Член
16 февруари 2012
237
392
363
37
Скопје
Природен, обожавам лимо(У)нада :).
Инаку жалам што го нема јафа од праска веќе по маркетиве НАЈДОБАР БЕШЕ
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Сок од киви.
Газирано - швепс.

И дај бре Trajche не тупи толку. Од газирано ќе ти се деси ова, од сокови она, јас си пијам само цедени лимони...дрн дрн...
Остај ги луѓето да дишат. :eek
Хахаха, јас само си го кажав моето, а ниту напаѓам некој, ниту убедувам некој што да пие, што треба- што не. Секој си одлучува сам за себе, своето здравје, својот изглед. Мене ми е многу убаво, а се надевам и ти си исто така задоволна од себе. :)
Мојот животен стил нема да се смени.
Hate me, I need inspiration :p
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Хахаха, јас само си го кажав моето, а ниту напаѓам некој, ниту убедувам некој што да пие, што треба- што не. Секој си одлучува сам за себе, своето здравје, својот изглед. Мене ми е многу убаво, а се надевам и ти си исто така задоволна од себе. :)
Абе напнуваш малку, сакаш да ми глумиш Аполон у теретана, ама добро, твој избор.

Да, задоволна сум. Замисли коските не ми се познаваат, јадам тоа шо ми е кејф, не се прчам у теретана и пак на мама сум и најубава :D
 

Minnie

Активен Член
18 февруари 2012
126
127
43
Somewhere over the rainbow
Најчесто пијам домашни густи сокови, но и купечки природни, ама си го имам меракот и по газираните сокови некогаш.
 

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
300
230
1,043
Свеједно... сок да е, каков и да е ке го пијам, дури и степ растворен
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Јас бидејки како мала бев многу болежлива и газираното нели му штети на грлцето и несмеев да пијам....И отсекогаш ми било криво зашто баш јас и се договорив со моите дека откако ке ги оперирам крајниците ке ми купат голема кокакола и ке ја испијам сама без никој да не ми чепне (никогаш не сум била скржава ама за тој пусти газиран сок ) :p И така и се деси јас ги оперирав крајниците и ми купија кокакола и сега дома голем момент дете мало цела кока кола само за мене хахаха предхотдно гледаш дека сите пијат само ти не ... :p И јас само што се напив,фаца бљааак па ова ич не е вкусно така да од тој момент не сум се напила никогаш повеќе газиран сок ... :p Инаку омилени ми се свежо исцедени сокови со некоја коцка лед :p A и сок од праска не пијам... :)