Газирани сокови

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
Па пијам газирани сокови во месецот 5-6 пати бидејки многу пиење не е убаво.. Имам пробано како мал xD :D Разлика од бренд на бренд има :D на пр. Кока Кола и Синалко, Кока-Колата е дупло по-газирана.. Омилени ми се Кока-Кола, Фанта, Швепс и.. имаше еден забораив како се викаше.. Само ви лименки се продава :D
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Па пијам газирани сокови во месецот 5-6 пати бидејки многу пиење не е убаво.. Имам пробано како мал xD :D Разлика од бренд на бренд има :D на пр. Кока Кола и Синалко, Кока-Колата е дупло по-газирана.. Омилени ми се Кока-Кола, Фанта, Швепс и.. имаше еден забораив како се викаше.. Само ви лименки се продава :D

Sprite?
 

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
сврти на игра и само за искусни ако веке треба газирано да пијам :*
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Само Швепс од газираните и тоа многу, многу ретко.
 

Sebastian

Активен Член
17 февруари 2012
174
110
43
Кока Кола дефинитивно!!!!!! :gladen
Може да се каже дека сум израснал со Кока Кола сум ги пробал најголемиот дел од соковите ама Кока Кола според мене е најдобар газиран сок.Знам дека е штетн знам дека има триста хемикалии кои предизвикуваат се и сешто ама тоа е.СУм претерувал со пиење нема што од мал се научив.А немоше никој да ме убеди во тоа дека Кока Кола во шише од 2л. е исто како и
Кока Кола од лименка или од 0,25 стаклено Шише.Појма немам оти ама некако во лименка и во стаклено шише ми е подобра...можеби има тука нешто а и колку што знам овде кај нас во Макеоднија сме имале демек најдобра Кока Кола тоа било демек ради добрата вода овде...
 

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Кога пијам, пијам или Швепс или Спрајт или Кока кола ама лајт (навикнав поради брат ми).
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Спрајтот кога го пиев на времето, после тоа секогаш ми се одеше во веце (нормално по мала нужда). :D Правеше чуда тој сок.
А од онаа Коктата ми се гадеше. Полош газиран сок немав пробано.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Foxboro