Газирани сокови

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Колку често пиете газирани сокови? Кои ги имате пробано?
Дали има разлика во вкусот на одреден бренд на газиран сок во друга држава?
Кој ви е омилен?

Одприлика ги имам овие пиено, со исклучок на македонските: Coca-cola (regular, diet, zero, caffeine free, cherry, vanilla), Fanta (orange, lemon, lime, exotic, mango, shokata, passionfruit, watermelon, wild berry, grape), Sprite, 7Up, Mirinda (orange, lemon), Orangina, Schweppes (bitter lemon, tonic water, ginger ale, tangerine), Crush, Dr Pepper, Fresca (citrus lime, black cherry), Cocta (regular, lime, rossa), Mug Root Beer, Mountain Dew (regular, voltage, code red), Pepsi (regular, lemon), Sierra Mist, Lift, Sunkist. На толку можам да се сетам.

Според мене кока колата е еден од најдобрите пијалоци (било какви) некогаш направени. Исто така, обожавам Mountain Dew, штета што го нема кај нас.
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Сум пробала Кока кола, Фанта(повеќе вкусови), Пепси, Швепс, Спрајт, 7ап... Тие отприлика.
Кока колата ми е на врвот, највкусен сок без конкуренција.
Само за разлика од нашата (во Македонија) пиев Романија и ужасна е. Не личи на Кока кола, туку на некој третокласен сок. Ма, нашата Пелистерка кола е далеку подобра од романската кока кола.
 

Dolphine

Истакнат Член
25 јуни 2012
304
302
63
Скоро 2 години не пијам газирани пијалаци, воопшто не ми се допаѓаат. Ни како мала не сум покажувала голем интерес за нив :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche and Hkakashi

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
Најубај ми се Кока Кола,Пепси и Газоза :)(inlove) | а најгрди ми се Кокта и Швепс |-((puke)
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Не пијам веќе година дена, но пред тоа пиев пепси како луд. 1 литар пепси со Квики переци, лепота. Поради тоа сеа изгледам како што изгледам :(
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Фанта Шоката, сврти на игра. :mstickle Омилен газиран сок ми е фанта, па потоа пепси и швепс. Кока колата убедливо на најниското место. :cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TIGERWOMAN31SK and Gemini