Втора светска војна и Хитлер

Sebastian

Активен Член
17 февруари 2012
174
110
43
Време во кое се случиле најголемиот број злосторства против човештвото и време кое треба да не научи на тоа дека нацизмот е само една негативна особина на човештвото.
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
убав ти е муабето за убивањето од страна на александар и други војсководци ... сите убивале низ историјата само некои ги глорифицираме , некои ги мразиме ама сите уствари убивале .. тоа е заебаното во историјата. ако гледаш александар македонски убил можеби и појке луѓе од хитлер ама добив колкав споменик и никој не се бунеше, демек наш е си можиме.а ако германците напреја споменик на хитлер замислете шо кесе дешаваше...
ке имаше бунд од европската унија пошто ке беше како вреѓање на евреите
или ке измислеја некоа друга приказна...ипак не сум за тоа хитлер шо го работел али неможеш александар со хитлер да го споредуваш....радо тоа шо александар владеел многу години пред хитлер....
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
ке имаше бунд од европската унија пошто ке беше како вреѓање на евреите
или ке измислеја некоа друга приказна...ипак не сум за тоа хитлер шо го работел али неможеш александар со хитлер да го споредуваш....радо тоа шо александар владеел многу години пред хитлер....
фактот дека владеел многу порано од Хитлер не го прави помалку крволијач ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Брида and cakar_ulav

fantina

Истакнат Член
29 април 2012
112
163
343
Па јас цела Германија и се што е поврзано со Германија мразам, само заради тоа створење кое гледам некој од вас го слават.
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
  • Ми се допаѓа
Реакции: Anakin

fantina

Истакнат Член
29 април 2012
112
163
343
Гледам на што целиш, не не сакам ни бмв ни Порше, не сакам материјални работи не ме задоволуваат и кога би бирала скапа кола, не би избрала бмв, ниту Порше, ниту пак Ауди. Си го кажав моето мислење за темата, ова е веќе оф топик.
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Гледам на што целиш, не не сакам ни бмв ни Порше, не сакам материјални работи не ме задоволуваат и кога би бирала скапа кола, не би избрала бмв, ниту Порше, ниту пак Ауди. Си го кажав моето мислење за темата, ова е веќе оф топик.
Целта ми е дека омразата не води никаде и е самодеструктивна.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum