Врска со другар(ка) на бившите?

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
од толку многу, баш со другар/ка на бившите?? не би паднала под толку ниско ниво :)
Зашо мислаш дека е тава ниско ниво за тебе?
Прво ниско е.....се испаѓа еве не можев со неа сеа со другарка и ќе се влечам.Второ незнам како би зигледало тоа кога седат сите заедно на маса и цело време се прилапуваат пред бившата...не викам дека не е воизможно зависи од повеќе фактори ама сепак не е убаво.
Ти нема ни да ја приметиш бившата ако се си оде најдобро со нејната другарка, ако веке ја раздлжиме темава, уште ли постојат вистински другарки или пријатели? :)
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Зашо мислаш дека е тава ниско ниво за тебе?

зарем не е?? да одиш со некоја и после тоа да се фатиш со другаката нејзина, без разлика дали и е блиска или добра познаничка хммм, не ми е баш океј... како после ќе се гледаат тие две или што има веза тоа, битно е да се фатиме :^) има многу други девојчиња со кои може да биде во врска, шознам мене тоа повеќе ми личи на инает ако се случи такво нешто, поготово ако со бившата или бившиот си бил во подолга врска...
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
зарем не е?? да одиш со некоја и после тоа да се фатиш со другаката нејзина, без разлика дали и е блиска или добра познаничка хммм, не ми е баш океј... како после ќе се гледаат тие две или што има веза тоа, битно е да се фатиме :^) има многу други девојчиња со кои може да биде во врска, шознам мене тоа повеќе ми личи на инает ако се случи такво нешто, поготово ако со бившата или бившиот си бил во подолга врска...

Да,ама ако има хемија? (happy)
 

Lollypop

Истакнат Член
26 декември 2012
251
197
143
Искрено не би била,прво бившиот може да мисли дека целата работа се врти околу него и дека баш за инат негов ја сум се фатила со неговиот другар за да го правам него љубоморен а и глупаво би било зашто у тој случај би била главна тема за оговарање меѓу нив двајца а и меѓу нив и останатите.
А и да се ставиме на нивно место...никогаш ама баш никогаш не би била со бившиот на другарката ма колку и таа да ме уверува дека и е сеедно :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and Caci

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Да,ама ако има хемија? (happy)
ако, пак не се согласувам да се има врска, многу глупава ситуација, треба да се скараат двете другарки, значи другарството прекинува, а ако раскине после со другарката, што ќе се случи, џабе ќе биде се... сепак срцето само чука, ќе помине и тоа... :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Largo

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Лесно е ние вака од страна теоретски и морално да мрсиме муда, но ела ако рецимо таа другарката и јас си го имаме башка сме атрактивни еден за друг....
 

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
зарем не е?? да одиш со некоја и после тоа да се фатиш со другаката нејзина, без разлика дали и е блиска или добра познаничка хммм, не ми е баш океј... како после ќе се гледаат тие две или што има веза тоа, битно е да се фатиме :^) има многу други девојчиња со кои може да биде во врска, шознам мене тоа повеќе ми личи на инает ако се случи такво нешто, поготово ако со бившата или бившиот си бил во подолга врска...
Друже, ти ова го говориш дека ти така ке постапиш а не да е глупаво.
Иначе не зборувам за инает да се фатат, зборувам ако е случајности и ако има мегу нив двајца нешто наречено ''љубов'' шо има да ти пречи другарката, тоа веке ти со си го направила е минато и нема везе со тој, едноставно останува на овој глуп збор ''бивши''. Е сега ако цвете на позитивно ова врска шо има да се караш со другарка или било што?
Ако гледаме хипотетички, зошто ти па не си го задржал тој а пак сега да и се луташ на другаркати? Тоа се само примери, има различни ситуации, ај да и на денешно време знаеме шо е тоа ''другарка''.

Секој си тера по свој пат и прави се за да му биде убаво, не гледам причина и да биде како шо викаш ти, ниско ниво.
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Друже, ти ова го говориш дека ти така ке постапиш а не да е глупаво.
Иначе не зборувам за инает да се фатат, зборувам ако е случајности и ако има мегу нив двајца нешто наречено ''љубов'' шо има да ти пречи другарката, тоа веке ти со си го направила е минато и нема везе со тој, едноставно останува на овој глуп збор ''бивши''. Е сега ако цвете на позитивно ова врска шо има да се караш со другарка или било што?
Ако гледаме хипотетички, зошто ти па не си го задржал тој а пак сега да и се луташ на другаркати? Тоа се само примери, има различни ситуации, ај да и на денешно време знаеме шо е тоа ''другарка''.

Секој си тера по свој пат и прави се за да му биде убаво, не гледам причина и да биде како шо викаш ти, ниско ниво.

за кого како :) тебе ако ти е убаво, прави го тоа, јас не би :D и секогаш ќе бидам против тоа ;)
 

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
за кого како :) тебе ако ти е убаво, прави го тоа, јас не би :D и секогаш ќе бидам против тоа ;)
Не за мене да ми е убаво, споредувам мислење и како размислувам за тоа, затоа те цитирав, океј инаетчике. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Caci

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Авторот на темата го постави прашањето само како автор а не како да тој бара совет па ние да му одговараме дали е лесно од страна да одлучуваме.
Јас едноставно не би прифатила доколку првата врска веке е била нешто по сериозно,без разлика колку би ми бил привлечен вториов.
Некој ке рече ама што да правам се заљубив?
Како да дозволам да се заљубам во другар на бившиот а и него сум го сакала,едноставно нема да дозволам флертувачки ситуации,па макар и да се навалени од негова страна би ги игнорирала.
Но сепак никогаш не вели никогаш туку биди претпазлив.