1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Врска со другар(ка) на бившите?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Давор, 20 јануари 2013.

 1. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Значи дали би започнале ваква врска?Затоа што во дваесет и првиот век има баш секакви врски,нема голем број добри пријатели,па дали би го направиле тоа и дали ќе ви биде грижа што мисли за тоа бившата?Би се обиделе или во старт се откажувате?Дали сте личност која традиционално гледа на работите или сте личност која сака авантури и го живее животот без разлика дали ќе ги повреди другите?
   
  На Rosana му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  имаш полно рипчина во морето најди си друга :pusi
  Мирна ќе ти биде главата :kafe
   
  На Давор му/ѝ се допаѓа ова.
 3. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  400
  Нема шанси. Ако му е другар тогаш сигурно знае многу работи за мене. Тој му има кажувано. И после ако останат другари ќе се фалат абе јас бев со неа ама и јас бев бе. Нема шанси ... Тоа е нешто невкусно...
   
  На Rosana му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Rosana

  Rosana Староседелец

  Зачленет на:
  24 јуни 2012
  Мислења:
  267
  Допаѓања:
  499
  и јас мислам исто :)
   
 5. Anacal

  Anacal Полноправен Член

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  29
  Јас сум била со двајца од исто друштво. Всушност со ниеден од нив не сум била во врска, туку така, недела дена дали сме биле заедно, ништо сериозно. И зависи од тоа каков однос имаш со бившата и какво мислење има таа по оваа тема. И покрај тоа што ти е бивша треба да се запрашаш што мисли она и дали на неа ќе и пречи. Мој совет е немој, ама која сум па јас да кажувам дали да го направиш тоа или не, кога јас веќе сум го направила. :)

  А во мојов случај немало зборење за мене меѓу нив двајца или па со некој трет од друштвото, ниту пак да се фалат дека биле со мене или не знам што. А тоа го знам затоа што и со двајцата сега сум многу добра другарка и сите тројца сме од исто друштво.
   
 6. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,350
  Допаѓања:
  3,843
  Ако гледаш од аспект за тоа дека неможеш да бираш кој ќе те привлекува и со кого ќе сакаш да бидеш - зошто да не.
  Ако гледаш од аспект колку многу ниско ќе паднеш, и колку многу ќе повредиш некого кого си сакал/или само почитувал - дефинитивно не.

  Јас го одбирам вториот.
   
  На Luckky, melpomena, Slims и уште 5 други им се допаѓа ова.
 7. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,104
  Па, имало искри :) ама ништо озбилно, најдобра другарка на бившата е, а си ја сакам ко сестра :)
   
  На Сара.13 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,106
  Не е ништо невозможно и недостижно, а ни толку трагично како што го сфаќаат сите
  Ама што е лично до мене јас не би се впуштила во такво нешто, пак ќе речам не дека е многу недостижно, али сепак, принцип.
   
  На Ночной охотник му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,101
  од толку многу, баш со другар/ка на бившите?? не би паднала под толку ниско ниво :)
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Largo

  Largo Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 јануари 2013
  Мислења:
  90
  Допаѓања:
  96
  Прво ниско е.....се испаѓа еве не можев со неа сеа со другарка и ќе се влечам.Второ незнам како би зигледало тоа кога седат сите заедно на маса и цело време се прилапуваат пред бившата...не викам дека не е воизможно зависи од повеќе фактори ама сепак не е убаво.
   

Сподели: