1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Во која земја што сте патувале ви оставила најголем впечаток?

Дискусија во форумот 'Патување' започната од Marick14, 21 февруари 2012.

1. Marick14

Marick14 Истакнат Член

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,279
    Допаѓања:
    2,353
    Која земја ви оставила најголем впечаток?
    И по што ви оставила впечаток?

2. Blueberry

Blueberry Староседелец

Зачленет на:
    12 февруари 2012
    Мислења:
    205
    Допаѓања:
    158
    Шпанија. Менталитетот на луѓето сличен како овде. Температурите нормални за шетање на пролет. Феноменалната Барселона и преубавите градби особено на Гауди. Место каде можеш да шеташ бескрајно, да се забавуваш, да одиш на плажа кога сакаш, да уживаш во преубавите пејсажи во попатните селца - Бланес, Санта Кристина, Лорет Де Мар... Вреди да се посети и прошета.

3. Snape

Snape Истакнат Член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    284
    Допаѓања:
    402
    Египет, едноставно е неописиво чувството кога си во Гиза или на плажа на Црвено Море, јас бев пред 4 5 години тогаш беше мирно , сеа мислам дека има разни демострации па не е баш безбедно.

4. Maks

Maks Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    1,363
    Допаѓања:
    1,863
    Холандија. Менталитетот на луѓето таму ми се допаѓа и општо цела држава средена, башка тревата е зелена и во зимо затоа што цела држава леже на вода и има места каде шо е испод надморската висина :D

5. Trajche

Trajche Староседелец

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    1,541
    Допаѓања:
    2,554
    Австриа брате, менталитет и култура како на ни едно друго место на светот. Толку голем впечаток што ми остави, улици како писти за авион, ѓубре неможе да најдеш ни една трошка по улиците, се средено, се` се реновира, градби, спортски објекти, најголемиот луна парк во светот, од младо до старо спортуваат, чист воздух, големи паркови, повеќе возат велосипеди од колку автомобили... ах милина, колку само сакам таму да живеам :(

6. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,099
    Чешка. Мајке им, прекрасна земја е. А плус што имаат апсинт со халуциногени состојки. Би можел да поминам таму дел од животот, а да живеам...што знам тешко ми е да останам на едно место долг период.

На Saladin и parvati им се допаѓа ова.
  7. melpomena

melpomena Енигма

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    8,231
    Допаѓања:
    17,756
    Англија..и би живеела таму ама не со тој народ:)...ми се допага климата,природата,среденоста и условите за живот што ги пружи државата

8. Marick14

Marick14 Истакнат Член

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,279
    Допаѓања:
    2,353
    Зошто не со тој народ?

9. Luckky

Luckky Upright

Зачленет на:
    22 февруари 2012
    Мислења:
    2,635
    Допаѓања:
    5,809
    Хрватска & Италија!

На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
  10. LadyInPink

LadyInPink Истакнат Член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    1,239
    Допаѓања:
    1,758
    Турција
    Прекрасни места, многу локации за посетување, се е поинакво од претходнто, интересно... Секое ново одење е ново доживување.

Сподели: