Вонземјани & НЛО (генерална дискусија)

Дали верувате дека во вселената постои било каква друга форма на живот?

  • Да

    Гласови: 72 78.3%
  • Не

    Гласови: 11 12.0%
  • Не ме интересира/Сеедно ми е

    Гласови: 9 9.8%

  • Вкупно гласале
    92

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Замислете во некој паралелен универзум се води дискусија: Луѓе & авиони. :D

Кај нас уште се провлекуваат прашањата за Атлантида, Бермудскиот триаголник, уште се сомневаме во постоењето на одредени цивилизации, и досега се нема појавено никој со апсолутно точен одговор што е поткрепен со факти што не може да бидат побиени. А се работи за само еден микро дел од универзумот, тлото на кое живееме. Штом уште сме немоќни да докажеме на сопствена територија, чисто се сомневам дека сме во состојба да дадеме едноставен одговор на толку комплексно и непознато прашање, иако сите сме свесни дека во едно бесконечно место натрупано со галаксии, просто е невозможно да не постои друг вид на живот.

За контакти имам гледано емисии и читано...не знам ни сама колку, ама скептик сум, мене уште не ме контактирале, а ако ми се случи тоа, сама ќе се пријавам да си одам во собата со јастучиња и поглед на море.
Шалата на страна, ниту за за воспоставување контакти не може да се даде конкретен одговор, првенствено поради тоа што и покрај сите тези, па и приложени “докази“, какви-такви, сепак ниту едни не се целосно прифатени, ниту пак целосно отфрлени, па било што необјасниво може да се земе ко обид за контакт.
 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
го терате муабетов у два сосема различни правци, едно е дали постојат, друго е дали веќе биле овде и дали контактирале со луѓето.
ако постојат зошто мислиш дека не ја посетиле нашата планета ?
 

BlackArrow

Староседелец
9 април 2012
14
5
1,013
Абе глупо е да сме сами во толкав универзум..иначе кој не го гледал The Fourth Kind филмот да го гледа добар е, се работи за некои случки во не знам дека можеби Аљаска да беше..да не должам мн е интересен и демек е според вистинска случка

Немам појма каде да ја сместам темата па ја ставам тука, ако е за на друго место слободно ја преместејте.

Е сега како би реагирале вие или мислење како би реагирала јавноста доколко официјално изјават (да кажеме САД изјавува) дека постојат вонземјани?
 

BlackArrow

Староседелец
9 април 2012
14
5
1,013
Јас би рекол па редно беше што чекавте толко хахах..можеби треба да извршат некоја анкета да видат како би реагирала јавноста на таква изјава, можеби ќе настане глобална паника :gladen

Никако. Јас сум сигурен дека постои вонземски живот.
многу ладен, како ништо ново да не е
 

Auditore

Староседелец
4 мај 2012
284
272
663
Wherever you want me to be
Официјално да се потврди? You gotta be fucking kidding me...
Out of millions of galaxies within our universe, with billions of stars within, with trillions of planets circling around those stars, with endless possibilities of sustaining life forms, you think we are the only species in this universe?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo and Arkantos

BlackArrow

Староседелец
9 април 2012
14
5
1,013
Официјално да се потврди? You gotta be fucking kidding me...
Out of millions of galaxies within our universe, with billions of stars within, with trillions of planets circling around those stars, with endless possibilities of sustaining life forms, you think we are the only species in this universe?
Не викам дека сме сами, сигурен сум 100% дека има и други па и дека не имат посетено.