Вонземјани & НЛО (генерална дискусија)

Дали верувате дека во вселената постои било каква друга форма на живот?

  • Да

    Гласови: 72 78.3%
  • Не

    Гласови: 11 12.0%
  • Не ме интересира/Сеедно ми е

    Гласови: 9 9.8%

  • Вкупно гласале
    92

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Интересно видеово со стариов, убаво си кажа. Многу теории има за базава, читав некаде дека во леталото што се урнало во Roswell имало вонземјани и дека биле однесени во Ареа 51. Тогаш војската тврдела дека не било НЛО тоа туку некаков си метеоролошки балон, лажни одговори како и секогаш.
Колку што знам во базава се тестирале и оние воените авиони B2 што не може да се видат на радарите (не дека има врска, онака кажав).
Јас верувам дека има нешто скриено таму, затоа и толку е чувана таа база. Дури и американската влада викала дека таква база не постои. Кој ги знае што кријат.
 

Auditore

Староседелец
4 мај 2012
284
272
663
Wherever you want me to be
Тие 10 души што гласале Не! ме интересира колку имале оцена по математика и веројатност (доколку го учеле предметот на факултет). Од 7 x 10^22 ѕвезди со исто толку потенцијални соларни системи мислат дека само 1 планета има погодни услови за живот. Welp...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BlackArrow and Outrider

Ivann

Нов член
10 декември 2014
3
0
1
24
Пред 2 години додека си седев на балкунот(ноќе беше) видов на небото два големи темни кругови еден до друг. Да беа облаци ајде, ама седеја така можи пола сат :#
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
http://www.theguardian.com/science/2015/jan/06/earth-like-planet-alien-life-kepler-438b

Сакав да отворам нова тема ама експресно ќе биде пријавена и споена со оваа. Ете само линкот сакав да го ставам, којзнае колку планети има слични како нашата. Прашање едно само, ќе напреднеме ли толку за да можеме да патуваме до олку одалечени планети?
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Да се надоврзам на сите овие мислења и предпоставки ,имено што се однесува до друга цивилизација има милиони видеа слики што се повеке земаат замав и се обелоденуваат...
Сега засега официјално факти нема ,а видеата на сведоци од целит свет се повеке се верува дека не наликуваат на никаква илузија односно не вистина .
Што се однесува до Вонземјани и некоја понапредна неколку стотици години цивилизација од човештвото нема дилеми дека не постои ,ИТЕКАКО ПОСТОИ ,незнам колку сте информирани NASA едно време емитуваше на сопствен канал мисии кој одеа во живо па подоцна беа прекинати ,неколку фанатици кој ги следеле тие документарци располагаат со докази околу цудни случувања тамо горе ,разни прелети со невидена брзина на (НЛО) ,па подоцна може да се види како повеке такви објекти маневрираат со брзина според радарите над 10.000 милји што е навистина зачудувацки ...
Наводно се смета дека Американците имале строго чувано интрвју со вонземјанин од расата СИВИ ,тоа се се одвивало во строго чувана тајна и висока мерка на безбедност во добро познатата област во НЕВАДА АРЕА 51 ,убаво се гледа како 2ца луге тамо вработени се во контакт со суштеството кое е поставено во стаклен аквариум и преку контакт со ТЕЛЕПАТ да се дојде до разбирливи односно повратен одговор од сушеството , во таа соба се уште 2 медицински лица кој се гризат за суштеството,зошто тоа е во стаклен аквариум и во темна соба : Таа раса на вонземјани имале проблем со примање на светлината односно тешко ја доживувале ,таа стаклена просторија која го одржува биолошкото ниво на безбедност,тоа првенствено е за заштита на самото суштество ,а не на нас ,да би било опасно за нас ке сме се заразелеусте пред 50 години ,ИМА ИНДИКАЦИИ ДЕКА ВОНЗЕМЈАНИТЕ РАЗВИЛЕ МИКРОСКОПСКА ЖИВОТНА СРЕДИНА ОД НИВНИОТ ЕКОСИСТЕМ УШТЕ ОДАМНА ,ДИРЕКНО НЕ СЕ ПОДЛОЖНИ НА НАШИ БОЛЕСТИ НО ДОКАЖАНО Е ДЕКА МИКРОБИТЕ МОЖАТ ДА РЕПРОДУЦИРААТ НЕКОЈ ИНФЕКЦИИ ВО РЕСПИРАТОРНИОТ СИСТЕМ ,ШТО ЈА ЗГОЛЕМУВА МОЖНОСТА ДА МОЖЕ ДА ИМ СЕ СЛУЧИ НЕШТО ВО НАШАТА ЖИВОТНА СРЕДИНА,ВО ТОА ВРЕМЕ БИЛ КОНТАКТИРАН И НАЈГОЛЕМИОТ ЕКСПЕРТ ЗА КУКЛИ И МАСКИ И ДА ЈА КАЖЕ НЕГОВАТА СТРАНА ОКОЛУ АВТЕНТИЧНОСТА НА СУШТЕСТВОТО , ЧОВЕКОТ ГО ПРЕГЛЕДУВА НЕКОЛКУПАТИ ЦЕЛОТО ВИДЕО И ДОАГА ДО ЗАКЛУЧОК ДЕКА ТИЕ ТИКОВИ ШТО ГИ ПРАВИ СУШТЕСТВОТО СИТЕ ДВИЖЕНЈА НЕ СТАНУВА ЗБОР ЗА НИКАКВА МАСКА ИЛИ МАНИПУЛАЦИЈА ,сите луге што тогаш присуствувале во тој хангар и таа просторија се АНОНИМНИ и ден денес !! ;)
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Beauty&Beast

beautifull liar

Староседелец
15 април 2015
23
5
1,003
30
ima ima bas vcera vidov dur gleav kon mesecinata od tamu izlegoa dve svetlikavi tocki i brzo letaa mislev da ne se meteori ama gi snema po nekolku miga
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Факт е дека не сме единствени живи во вселената но не можам да разберам зашто сето тоа го кријат, го држат во толку голема тајна? Која им е целта што кријат работи кои како ден се јасни дека постојат?
 

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
299
334
173
28
Факт е дека не сме единствени живи во вселената но не можам да разберам зашто сето тоа го кријат, го држат во толку голема тајна? Која им е целта што кријат работи кои како ден се јасни дека постојат?
Веруам и јас дека постојат. Ама ако не скријат врвовите на јакиве земји и ако се излезе во јавност, не сме ни свесни кои тензии ќе се создадат кај луѓето. Многу луѓе патат и од параноја и други ментални нарушувања па замисли ги нив... :D
Друга работа, според мене црквата има огромен удел во криењето на вонземски живот, ако се каже дека вонземјани постојат, тогаш за кој к*р ќе ми ти пее поп у црква и кој ќе сака да го слуша?Религии ќе нема, е тогаш ќе одиме напред.
Last but not least,папата и претседателите навидум го движат некако светот пошто се на врв на големи сили,арно ама мислам дека никој ги нема спомнато илуминатите и масоните тука.Е сеа веќе shit just got serious.Запрашајте се дали на нив им одговара цела планета да знае дека има посети од други цивилизации (интелигентни) и да има напредок на глобално ниво и еднаквост,или да се клања цела планета пред некој шо не го ни виделе и да пушта парички на слики од светци у црквичињата?Тука се работи за почеток на НОВА ЕРА ако не се скријат тие работи од јавноста,на некој тоа не му одговара,или едноставно не сме спремни за ера каде што ќе владее интелигенцијата (сеуште табу тема). :D
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Веруам и јас дека постојат. Ама ако не скријат врвовите на јакиве земји и ако се излезе во јавност, не сме ни свесни кои тензии ќе се создадат кај луѓето. Многу луѓе патат и од параноја и други ментални нарушувања па замисли ги нив... :D
Друга работа, според мене црквата има огромен удел во криењето на вонземски живот, ако се каже дека вонземјани постојат, тогаш за кој к*р ќе ми ти пее поп у црква и кој ќе сака да го слуша?Религии ќе нема, е тогаш ќе одиме напред.
Last but not least,папата и претседателите навидум го движат некако светот пошто се на врв на големи сили,арно ама мислам дека никој ги нема спомнато илуминатите и масоните тука.Е сеа веќе shit just got serious.Запрашајте се дали на нив им одговара цела планета да знае дека има посети од други цивилизации (интелигентни) и да има напредок на глобално ниво и еднаквост,или да се клања цела планета пред некој шо не го ни виделе и да пушта парички на слики од светци у црквичињата?Тука се работи за почеток на НОВА ЕРА ако не се скријат тие работи од јавноста,на некој тоа не му одговара,или едноставно не сме спремни за ера каде што ќе владее интелигенцијата (сеуште табу тема). :D
Илуминати, масони, до кога бе со овие муабети. Ова прават масоните, она прават илуминатите, абе јас гледам толку филмови и пак не пишувам вака.