1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вовед во програмирање и лесно совладување

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од ComputerService, 30 јануари 2013.

 1. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,570
  Допаѓања:
  817
  Ти се само контраш бесцелно, а не си ја разгледал страната...
  Не е добро ова или ова тука? Ти фали тебе тука објаснување на пример за java ?

  Ако тука нема објаснувања за почетници, не знам што програмери ќе излезат во иднина од младиве... :svirka
   
 2. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,570
  Допаѓања:
  817
  Све те пече што е од мене... :)
  Ама ако, убаво :D
  Што момак ќе да беше... диши, нема да ти се срони бисерот на форумов, брееј, ми запна мерење фалуси сеа... :)

  Значи што заклучивме? Дека не ја ни погледна страната дотрча на волеј да ти бувнам една... „Не била страната за поченици“ ми викаш, кога ете, била за почетници... што скокаш сега пак? :)
  http://functionx.com е одлична страна за секој што го интересира програмирање и програмски јазици! Само треба да се заинтересира и да разгледа!

  Џабе заморуваш со тоа што сум јас... гледај ти што си и кај си, момче.
   
 3. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,098
  Столот го скршив од скокање. Сеа треба и стол да купувам. Ти заклучувај што сакаш, ако сакаш и клуч голтни да не отклучи друг некој. Јас ја погледнав страната и отворив неколку решенија, конкретно C# беа, едното дури и непостоечки линк е ама ако нема врска тоа, ти битно си најјачи и се` си знаеш. Ете, види јас не најдов ништо што таму би ме заинтересирало нити би ми помогнало. Тоа што тебе ти се допаѓа не го менува фактот дека е заникаде страната.
   
 4. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,570
  Допаѓања:
  817
  И што да правам што знам? ОК, не ти е тамам страната, јас велам некому ќе му биде тамам, што сега пелтечиш и мешаш се и сешто на темава? :)
  Да не знам за да тебе ти е ок, што бараш ти сега со овие полемики тука без врска?
  Што се нервираш не знам :)
  Реков бисерот нема да ти го сронам на форумов...

  Еве уште нешто за учење тука. :)[/quote]
   
 5. КоњчетоЅвончо

  КоњчетоЅвончо Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,139
  Допаѓања:
  2,207
  Не знам кај да пишам пошто не гледам баш соодветна тема за тоа што сакам да прашам, а не ми се отвара специјално за едно прашање нова тема па затоа тука ќе си пишам.
  Нема да ве замарам да ми објаснувате туку ми треба некој така попрост турторијал за dreamweaver. Ако имате или знаете кај да најдете (ја со google не можам да се разберам :confused: ) и ако сакате да го споделите со мене би ви била мнооогу благодарна. :rolleyes: :*
   
 6. Vladus

  Vladus Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  6


  Се надевам некое од овие ке ти користи :)
  https://www.youtube.com/results?search_query=simple dreamweaver tutorial&sm=3
   
  На КоњчетоЅвончо му/ѝ се допаѓа ова.
 7. КоњчетоЅвончо

  КоњчетоЅвончо Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,139
  Допаѓања:
  2,207
 8. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,098
  Толку од програмери на форумов :/ Или има уште по некој?
   
 9. VictorY

  VictorY Нов член

  Зачленет на:
  30 април 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Тука смеее :D
   

Сподели: