1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вовед во програмирање и лесно совладување

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од ComputerService, 30 јануари 2013.

 1. Trpana

  Trpana Нов член

  Зачленет на:
  30 март 2013
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Патем обожавам да програмирам,креативноста исполнува,тој сто програмира,знае
   
 2. Trpana

  Trpana Нов член

  Зачленет на:
  30 март 2013
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Да,Јава е наследена од С и С++
   
 3. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,098
  Браво за тебе што ни го покажа патот до википедија.
   
 4. Trpana

  Trpana Нов член

  Зачленет на:
  30 март 2013
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
   
 5. Trpana

  Trpana Нов член

  Зачленет на:
  30 март 2013
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  со почит,не ми беше поентата за википедиа,се надевав дека ке наидам на дебата и да споделиме мисленја,но гледам не сум разбрана,
   
 6. mspasenoski

  mspasenoski Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2013
  Мислења:
  442
  Допаѓања:
  698
  Да научиш еден програмски јазик, пред се пожелно е објетно ориентиран C, C++ или Java, понатака е полесно со изучување на други јазици. Ќе се развие мозокот и полека ќе почне автоматски мозокот да мисли, но треба време и трпение .
   
 7. Trpana

  Trpana Нов член

  Зачленет на:
  30 март 2013
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
   
 8. christinna

  christinna Нов член

  Зачленет на:
  11 јуни 2012
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  5
  С++ особено структурно програмирање во С++ е многу лесно, како може логички работи на памет да учите бре :D aj тие шо се поискусни во учење ов нет може да постираат линкови со добри туторијали имам јас неколку зачувани низ компјутер после колоквиумска ќе ги побарам и ќе ги слаам тука :)
   
 9. Trpana

  Trpana Нов член

  Зачленет на:
  30 март 2013
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
   
 10. Trpana

  Trpana Нов член

  Зачленет на:
  30 март 2013
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Зз Јава,да не биде несромно од моја страна знам доволно,и повеке,сама изработувам програми,само сакав да споделиме искуства и проблеми,(y),позз
   

Сподели: