1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Влошки или тампони?

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од Mila Kunis, 16 мај 2012.

1. WomanInRed

WomanInRed Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    1,324
    Допаѓања:
    3,216
    Влошки, тампони немам користено.

2. melpomena

melpomena Енигма

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    8,231
    Допаѓања:
    17,756
    Пробај и ке заборавиш што е неугодност. :)
    првите два месеци а немора ни толку,ке ти е проблем дур се навикнеш,после нема ни да приметуваш дека имаш добиено.

На WomanInRed му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Angiie

Angiie Истакнат Член

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    506
    Допаѓања:
    640
    Божеее..голем скептик сум во врска со овие тампониве. На моја другарка и’ се случи да не може да го извади, се скинал тој конецот.
    Јас од кога добив па досега се’ со влошки сум. Јес да ми е неудобно првите два дена затоа што имам пообилно крварење и менувам многу набрзо, ама стравот не ми дава да пробам со тампони :(

4. Dolphine

Dolphine Истакнат Член

Зачленет на:
    25 јуни 2012
    Мислења:
    304
    Допаѓања:
    302
    Само влошки, тампони немам користено никогаш. Во врска со влошките користам само Feel Fine затоа што се памучни и меки, а синтетичките воопшто не можам ни да ги помислам, ме потат, прават да се чувствувам неугодно и слично.

5. emzzy

emzzy Староседелец

Зачленет на:
    25 февруари 2012
    Мислења:
    1,374
    Допаѓања:
    1,871
    Еднаш ми се случи да имам блиска свадба а имав добиено и морав тампон да ставам и оттогаш чат-пат ставам кога ќе ми дојде.. Сепак влошки си се влошки.

6. Badgirl

Badgirl Староседелец

Зачленет на:
    4 јануари 2013
    Мислења:
    1,477
    Допаѓања:
    3,259
    Влошки си се влошки.Никогаш не сум користела тампони а и не планирам

7. Брида

Брида Полноправен Член

Зачленет на:
    9 февруари 2016
    Мислења:
    40
    Допаѓања:
    31
    Само еднаш имам користено тампони и не ми беше баш пријатно, влошка си е влошка ... :)

8. ●Untouchable°

●Untouchable° Староседелец

Зачленет на:
    24 август 2015
    Мислења:
    1,186
    Допаѓања:
    1,131
    И мене до сега еднаш ми се случи да ставам тампон пошто ми дојде последниот ден од одморот а сакав да се плажам мн нормално :zelen
    јас па и немам некое лошо искуство.. Дури и заборавив дека имам добиено камо ли тампон дека имам ништо не осетив. А и не ми текнало да ставам пак изгледа сум немала пригода.. :kafe
    А од влошки користам од оние Always ноќните што се од до оти толку е непредвидлива тетката.. :D

9. Ballet is my life

Ballet is my life Истакнат Член

Зачленет на:
    9 јуни 2018
    Мислења:
    282
    Допаѓања:
    85
    Влошки користам. Тампоните само еднаш ме имаат спасено кога бев на одмор. Од тогаш немам ставено. Не ми беше удобно со тампон

Сподели: