Вирус ебола

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Дали навистина некој си "игра" со овој смртоносен инфективен вирус?Прв пат оваа заразна болест,предизвикана од вештачки направен вирус во лабораторија,или слободно барем за мене тое е од многуте биолошки оружја,во 1976 год,за да ја снема така брзо како што и дојде.Втор пат се појави во 1995 год.и сега по трет пат,но сега со најавен наводно пронајден лек.Во ноември ке почнело вакцинирање против еболијата.Колку ли само ќе се збогати некоја држава,а ние човечката раса,сме само едни заморчиња на големите сили.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Harmonija

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Експериментални глувчиња,но што се илјадници мртви африканци за светските корпорации?Опасноста од еболата стои пред врата на секоја држава.
Не и пред вратата на Америка. Двајцата лекари кои беа заразени од вирусот беа излечени од ``експериментален лек`` многу брзо и успешно. Зошто тој ``лек`` не е достапен на сите држави? Кога бројката на заболени ке се зголеми тогаш ке го пуштат лекот во продажба, за да имаат поголем профит... тоа е веке повеке од јасно. Истата приказна се повторува на неколку години. Прво беше хив вирусот за кој денес се знае дека воопшто не е смртоносен, потоа птичјиот грип, свинскиот грип беше тотална измислица вирус кој воопшто не ни постои. Истото се случува и со листеријата кај нас.Се си има своја политичка позадина. Целта е да се профитира, да се намали бројот на човештвото, да се измислуваат нови вакцини така натаму.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Не и пред вратата на Америка. Двајцата лекари кои беа заразени од вирусот беа излечени од ``експериментален лек`` многу брзо и успешно. Зошто тој ``лек`` не е достапен на сите држави? Кога бројката на заболени ке се зголеми тогаш ке го пуштат лекот во продажба, за да имаат поголем профит... тоа е веке повеке од јасно. Истата приказна се повторува на неколку години. Прво беше хив вирусот за кој денес се знае дека воопшто не е смртоносен, потоа птичјиот грип, свинскиот грип беше тотална измислица вирус кој воопшто не ни постои. Истото се случува и со листеријата кај нас.Се си има своја политичка позадина. Целта е да се профитира, да се намали бројот на човештвото, да се измислуваат нови вакцини така натаму.
Чудно е што позадината на сето тоа е толку прозирна,светот е слеп и глув,а најнеморална и со многу прљава игра е светската здравствена организација која објави дека е најден експерименатлен лек од една приватна лабораторија(мала лаборат.која никогаш немала контакт со еболија)без контраиндикации,но смртноста на заболувањето се намалило од тој лек,кој се уште е во фаза на испитување.Шија ми га Џуро - така имаше една узречица нели
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
работава е
додека има политика ќе има и болест
страшно жолтица листерија ебола
да незнаеме од што попрво да се штитиме
 

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
30
домче
Многу чудно звучи ова вирусов „еболоа“.... Симптомите имаат врска со името??? Ако е така имам неколку познанички што се заболени до немајкаде....:svirka
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Чудно е што позадината на сето тоа е толку прозирна,светот е слеп и глув,а најнеморална и со многу прљава игра е светската здравствена организација која објави дека е најден експерименатлен лек од една приватна лабораторија(мала лаборат.која никогаш немала контакт со еболија)без контраиндикации,но смртноста на заболувањето се намалило од тој лек,кој се уште е во фаза на испитување.Шија ми га Џуро - така имаше една узречица нели
Смртноста во америка, посебно смртноста на лекарите и личности со некој важен епитет.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Болеста со вирусот ебола е дефинитивно излезен од контрола и веќе страв ме фаќа од понатамошните сценарија на некои умоболни.Обама изјавил дека заразата со ебола е моментално на прво место за решавање,што уште повеќе дава сомнеж за целата оваа креација.Дали светскиве владетели сакаат да направат еден монструозен геноцид,да ја намалат популацијата на планетава за 80%,или незнам што имаат на ум,но дефинитивно лошо ни се пишува...........Најмногу што ме зачуди и малтене од столче ке се превртев кога прочитав денес дека фондацијата на Бил Гејтс ќе поклонила 50 милиони долари за помош на оболените,за пронаоѓање на вакцини,градење болници,медицинска опрема идр. Пеееест милиони долари.....која ли игра се игра во овој свет?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Болеста со вирусот ебола е дефинитивно излезен од контрола и веќе страв ме фаќа од понатамошните сценарија на некои умоболни.Обама изјавил дека заразата со ебола е моментално на прво место за решавање,што уште повеќе дава сомнеж за целата оваа креација.Дали светскиве владетели сакаат да направат еден монструозен геноцид,да ја намалат популацијата на планетава за 80%,или незнам што имаат на ум,но дефинитивно лошо ни се пишува...........Најмногу што ме зачуди и малтене од столче ке се превртев кога прочитав денес дека фондацијата на Бил Гејтс ќе поклонила 50 милиони долари за помош на оболените,за пронаоѓање на вакцини,градење болници,медицинска опрема идр. Пеееест милиони долари.....која ли игра се игра во овој свет?
Бил Гејтс и предходно донираше за вакцини. Тие вакцини беа пуштени во употреба некаде на истокот и од истите умираа новороденчиња... бројката не беше за занемарување. Исто така непосредно пред вакцинирањето, јавно изјавува дека земјата е пренаселена... имаше видео на јутјуб, не можев да го најдам за жал.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja