Викторија Лоба

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
najubavite-makedonki-victoria-loba-8.jpg


Викторија Лоба-пеачката пред која и птиците молчат

Лоба е родена во Таганрог,Русија,на 17 октомври 1988 година.Подоцна се преселува во Македонија,во Скопје.Во музичките води влегува во 2003 година кога ја претставува Македонија на Детскиот Евросонг во дует со Марија Арсова и песната 'Ти не ме познаваш'.Станува член на женското дуо Табу ,кое потоа го напушта а на нејзино место доаѓа девојката со која имаше дует на Евросонг-Марија.Моментално гради соло кариера,а нејзина најпозната песна е 'Слобода'.

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aaliyah

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
мој најбољи другар ву е мноо напален,,, и тај трака у шумичку вика ееекстра била : )
позитивен изведувач : )
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
чеакј малку, онаа што се сликаше за Пелистерка календарот е пејачка?
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Како личност е многу убава, слатка, насмеана, позитивна, но и како пеач не е лоша.

А во спотот погоре The boss, мојот пријател и колега Паки (muscle)
 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
Како личност е многу убава, слатка, насмеана, позитивна, но и како пеач не е лоша.

А во спотот погоре The boss, мојот пријател и колега Паки (muscle)
твојот Паки лузер да ти бил у спотот :zelen
прв пат го гледам спотот и не ми се допадна инаку Лоба ја имам слушано во живо како пее и не е баш за пофалба кај нас во еден кафич едвај ги истегави песните а за физичката убавина ...права русинка - убава е...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
твојот Паки лузер да ти бил у спотот :zelen
прв пат го гледам спотот и не ми се допадна инаку Лоба ја имам слушано во живо како пее и не е баш за пофалба кај нас во еден кафич едвај ги истегави песните а за физичката убавина ...права русинка - убава е...

Лузер во спотот, шампион во Македонија, вице шампион на Балканско!
Поздрав :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: alba