Вие и убиецот

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Од темава сме заклучиле дека Македонецот се претвара во Брус Ли и му онади матер на убиецот.
Ако е некој бабачко со зоља, јас ваљда би подмочнала, не знам еве...
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Јас најверојатно би му направил некој карате потег, бидејќи имам тренирано. А ако е поголем и не успеам, тогаш би бегал. Сериозен сум иначе.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Ја би му почнал муабет за веганство, па шо биде нека биде..
Лееј жити безглутенскиот леб немој и тука :(

Зависи од близината а со тоа и шансата да ме погоди, како и мојата кондиција за трчање и развивање на брзија од место.
Али би бегал, дур не му избегам :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Big Berta

Svetiot Duh

Активен Член
15 август 2015
80
120
43
127.0.0.1
Лееј жити безглутенскиот леб немој и тука :(

Зависи од близината а со тоа и шансата да ме погоди, како и мојата кондиција за трчање и развивање на брзија од место.
Али би бегал, дур не му избегам :)
:rofl:rofl:rofl
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Ова го има направено Зодијак (барем така е прикажано во филмот). :D

Што знам, зависи колку е оддалечен од мене. Ако е поблиску, би пробала да го соборам, со надеж дека барем ќе си дадам време да подизбегам. Ако е поодалечен, веројатно би започнала или да го молам да не ме убива или да се обидам да му ја сменам намерата со муабет. :p
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ова го има направено Зодијак (барем така е прикажано во филмот). :D

Што знам, зависи колку е оддалечен од мене. Ако е поблиску, би пробала да го соборам, со надеж дека барем ќе си дадам време да подизбегам. Ако е поодалечен, веројатно би започнала или да го молам да не ме убива или да се обидам да му ја сменам намерата со муабет. :p
Како ќе му правиш муабет? Очигледно со такви нема муабет така да џабе ќе ти е.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Како ќе му правиш муабет? Очигледно со такви нема муабет така да џабе ќе ти е.

Зошто е очигледно? Во воведот вели "...го вперува пиштолот во вас и вели дека има намера да се убие." Можеби ќе успеам да му ја променам намерата.

Едит: чек малце. Вели "...го вперува пиштолот во вас и вели дека има намера да се убие." Уфф, џабе се потресов. Тој себе си ќе се убивал, јас помислив мене.

Never mind.
t2011.gif
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Зошто е очигледно? Во воведот вели "...го вперува пиштолот во вас и вели дека има намера да се убие." Можеби ќе успеам да му ја променам намерата.

Едит: чек малце. Вели "...го вперува пиштолот во вас и вели дека има намера да се убие." Уфф, џабе се потресов. Тој себе си ќе се убивал, јас помислив мене.

Never mind.
t2011.gif
Воведот не е во ред. Како може да вперува пиштол во мене и да се убива сам себе? Треба да пишува дека има.намера да ве убие. Како и да е, со тоа очигледно мислев на тоа дека штом некој решил да ме убива, сигурно нема да можам никако да му ја сменам намерата. Тој пред тоа решил и не му е гајле што ќе му кажам.