1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Велосипедизам

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Hip.Hop_MKD, 21 февруари 2012.

1. Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    2,192
    Допаѓања:
    3,929
    Дали возите велосипед?[​IMG]
    Јас со ова рекреативно се бавам уште од 4-то одделение. Речиси секој ден кога е убаво времето возам од Ѓорче Петров до крајот на патеката во Ново Лисиче по неколку пати на ден. Некогаш со другари, некогаш сам со мобилиот слушајќи музика и гледајќи во патот поминувајќи го секој метар..
    Тоа ми помогна да ги научам улиците на Скопје и да се запознаам со градот.. Секој ден неодминливо беше одмор на Кале и топла закусна од некоја од бурекџилниците на Скопската Чаршија (најчесто земав симит и јогурт:D ) .. За жал поради некој случувања и затворањето на Калето за посети тоа место подоцна го заменив со Градскиот Парк.
    Сега гледајќи како пополека ја испраќаме зимата и сончевите денови кој следат ме радува тоа што повторно ќе може да излезам од дома и ќе уживам повторно во возењето велосипед. :)
    Па, здравје на пролет/лето ако сака некој може да ми прави друштво или да се договориме за заедничко дружење на патека! :rolleyes

На Kiril, ZmajChe, 4FUN и уште 2 други им се допаѓа ова.
  2. Scars

Scars Староседелец

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    2,227
    Допаѓања:
    3,538
    Даааааааааааааааааа премногуууууу:D Обожаваммм:spin

На ZmajChe и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
  3. Jackal

Jackal Староседелец

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    2,031
    Допаѓања:
    2,639
    еј и јас возам точак редовно.. понекогаш одам и на школо со него... се договарам со еден мој професор и заедно одиме со точаците... јас дур не застуде одев со точак после одев со автобус а тој дур не падна снег идеше со точак и ми викаше шо е бе ко некоја п се напрај, тие страв од снего па не идиш со точако..вика мене жената да не ми го скријаше точако и сега ако има снег пак ке идев со него...

инаку имама дома еден стар точак во исправна состојба од 80 година.. таткоми с иго купил тогаш и уште го чувам.. епте нјако е ко се возам низ град со ретсро точак...

На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Grim Reaper

Grim Reaper Староседелец

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    326
    Допаѓања:
    338
    Едноставно обожавам возење велосипед! Секогаш кога е убаво времето се возам. Возам по околните села, кои не се мн далеку, по град секаде.

На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    2,192
    Допаѓања:
    3,929
    Овој е мојот нов, ама не ми прави ич мерак.. Не е за долги релации.

На ZmajChe, melpomena и Selma им се допаѓа ова.
  6. Jackal

Jackal Староседелец

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    2,031
    Допаѓања:
    2,639
    ај за некое време ке ви пратам слика од мојот точак, тој постарио шо е , пошо сега не ми дома, на село го остајв.. 30 километри возење напрајв со него во еден ден.. нозете почнав да не си ги осеќам...

7. Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    2,192
    Допаѓања:
    3,929
    Најтешка релација ми беше Скопје-Тетово. Умрев! :D

На angela_ane му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Boyka

Boyka Истакнат Член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    255
    Допаѓања:
    737
    до пред 3 години секојдневно возев точак,по 30-40 километри правев ама купив кола и енего дреме точакот у подрум

9. Jackal

Jackal Староседелец

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    2,031
    Допаѓања:
    2,639

мојот постариот е нешто сличен на овој... old school .. класика.. ептен шизички е е за возење... ама проблем е стартот како тенк е имаш мака дур да тргниш , знјаш она епте нтешко се тргнува ама после остај го сам има еден километар да вози.. инак уептен е јако чувството ко ке се возиш на ваков а сите имаа тнекој модерни точаци со шо ти знам јас...и сите ко ке те гледаа тебе... priceless

На Dragon Custom Skopje му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    2,192
    Допаѓања:
    3,929
    Ќе ти се најде, како тргнал бензинот најдобро ќе ти биде да го користиш него. :D

Сподели: