Величествениот

Sara

Истакнат Член
13 февруари 2012
116
116
343
Ми се допаѓа оваа серија поради тоа сто во него е прераскажана историјата на османлиите. Дали вие го гледате овој филм и што ви се допаѓа во него?
 

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
353
406
363
Skopje
Ова е филм или серија? :)
Ова е една глупа серија јас незнам само кој ја гледа , само малоумни некои изгледа толку простотилок не сум видела не умреа со шпанскине серии до вчера , сега со турскиве почнаа неможеш ништо нормално да гледаш на ТВ. :mad:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp and filip7_doh

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Серијава е единствена која се разликува од останатите. Серија за историјата на Осмалниската Империја, за султанот Сулејман, неговите походи, неговиот харем, борбата за власт помеѓу неговите жени. Ја гледам серијава, просто од таа причина. Сакам историски филмови и серии.
 

filip7_doh

Староседелец
14 февруари 2012
29
35
613
30
Лелее поглупа серија значи стварно нема :eek Ко турска народна приказна да гледам бе :/ Искрено воопшто не ми се допаѓа :eek:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cece17 and The Tramp

CyberKnight

Полноправен Член
14 февруари 2012
51
41
18
30
Велес
www.facebook.com
Серијата не е интересна воопшто само за прости луѓе е таа серија, наместо да дадат од оние американските серии Dexter, Dr House, Doctor Who итн. А не да им го матат мозокот со вакви прости серии, и едно друго многу ме нервираат на фејсбук што кога ќе испадне серија веднаш прават страница, а и кога на фејсбук само да го пишеш името од серијата ќе ти испадната милион страници немаат мозок навистина...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Не сум по турските серии, но оваа ја загледав бидејќи е историска. Не зажалив што ја залгедав, ај може малце ќе ми помогне историја кога ќе учеме за Османслиската држава.:rofl
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
едно прашање до сите шо ја следите серијата јас онака ја следам еднаш годишно шо се вика.. шо се дешава со таа украинката с оцрвена коса шо раѓа дете секоја втора епизода? баш сакам оваа дами го објасните..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cece17

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Jackal
Хурем Султан e таа со црвената коса, украинка мислам беше не ја загледав од почеток серијата. Таа станува миленичка на Султанот и само деца рага, ќе му роди 4 сина и една ќерка (така е во историјата). И Хурем била единствена венчана жена на Султанот.