Ваши веб страни

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
33
Скопје
Дали имате веб страни со 100% ваша изработка (темплејт, опции итн)? Што ви беше најтешко, а што најлесно при изработката? Пожелно е да ја споделите страната :)
 

Ристо од Драчево

Староседелец
25 февруари 2012
246
275
1,063
Скопје
Akk Prosport - лично моја. изработена е во wordpress, ќе ја мењам во joomla(прв пат отворив wordpress и се гордеам со тоа како изгледа за прв пат работење во него :D ) инаку темплејтот е од самата wordpress страна...
semok - оваа е копија од друг сајт.. така бараше муштеријата
Lpr mak - овде правев само превод на англиски
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: важна

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
33
Скопје
Akk Prosport - лично моја. изработена е во wordpress, ќе ја мењам во joomla(прв пат отворив wordpress и се гордеам со тоа како изгледа за прв пат работење во него :D ) инаку темплејтот е од самата wordpress страна...
semok - оваа е копија од друг сајт.. така бараше муштеријата
Lpr mak - овде правев само превод на англиски
Браво, само така продолжи :) болдираното...значи дека ова не ти е хоби, туку работа? :)
 

Ристо од Драчево

Староседелец
25 февруари 2012
246
275
1,063
Скопје
А тоа да сменам хостинг,ќе ме чини пари?
ако купуваш хост од Македонија ќе те кошта многу а малку ке добиеш плус цело време проблеми со серверите(од лично искуство кажувам)
Подобро е да собереш некој денар и да купиш хост за 3.50 $ месечно, со тоа добиваш 250$ реклама на Google, Yahoo, Facebook, потоа имаш неограничен простор на хостот.. Домениот нормално го добиваш гага. Плус имаш право на неограничени бази на податоци... значи ќе можеш да инсталираш joomla, wordpress, drupal и слично.. сајтот за хостот.
јас го иам истиот хост веќе 2 години и неможам да се пожалам.