Вашите нокти

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Си купив лак на Rimmel London-60 seconds. Феноменален е.
Розова нијанса со некои ситни светки, ама ептен убаво изгледа.
Ваков:
rimmel-london-60-seconds-nail-polish-230-portobello-pink.JPG
Пинки ај сликни ги да ги видам :eekops:
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
моите нокти си се скоро секогаш уредно исечени. Не за друго, ама навика ми стана на 3-4 дена да ги сечам поради тоа што со нокти не можам да свирам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: i_wanna_fly and Selma

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Убави излегле. Каде го купи лакот? Ми се допаѓаат вакви бои :)
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Последниот хит во маникирот – магнетниот лак
Можете да создадете врз ноктите неповтрливи шарки со помош на магнетните честици растворени во козметичкиот продукт и со постојаниот магнет кој е вклучен во опаковката на шишенцето.
Нанесете го првиот слој лак на традиционалниот начин. После нанесувањето на вториот употребете го магнетот, монтиран на капачето. Тој се доближува до ноктот 10-15 секунди. Честичките се подредуваат во многу интересни форми кои наликуваат на космичка магла. Шарката има тродимензионален ефект, што ја прави уште поартистична.
2129.jpg


Девојки ги имате правено вака ноктите? :) Имаше во Голден роус ваков лак,околу 150 денари беше па се мислев дали да го земам, незнаев како ќе испадне. Споделете искуство ако сте имале :)
Сарче ти сигурно си го пробала :wub
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Furby and Aaliyah

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
И јас се мислев дали да си земам ваков ама што знам уште се мислам :trepka
Исто беше и за тој што распукнува...се мислев,мислев и на крај не го земав.И сега немам во план затоа што сите се лакираат со таков:rolleyes
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
И јас се мислев дали да си земам ваков ама што знам уште се мислам :trepka
Исто беше и за тој што распукнува...се мислев,мислев и на крај не го земав.И сега немам во план затоа што сите се лакираат со таков:rolleyes
интересен е тој,јас го имам користено, само треба убаво да се ускладат боите, да дојдат до израз шарките :D Само малце не ми се свиѓа тој пошо делува како да ти се излупил лакот на ноктите :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and Aaliyah

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
интересен е тој,јас го имам користено, само треба убаво да се ускладат боите, да дојдат до израз шарките :D Само малце не ми се свиѓа тој пошо делува како да ти се излупил лакот на ноктите :D
мислиш на оној графити?
Еве ги моите со магнет, вториот прст го замачкав. Многу лесно е, а и брзо се суши.
56160
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Мила К.