1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вашите нокти

Дискусија во форумот 'Тело' започната од Selma, 15 февруари 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,070
  Какви се вашите нокти?
  Сами ли си ги средувате или одите на козметичар?
  Поставете слики од вашите нокти.

  Јас многу сакам сама да си ги средувам ноктите еве некои слики од моите нокти.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
  На Furby, Oleri, i_wanna_fly и уште 15 други им се допаѓа ова.
 2. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Моите се изгризани... Слика не би ставила :nah
   
  На КрисТина К., Bibi@, Marrie и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Големо внимание им посветувам на ноктите. Секогаш ми се налакирани,средени, а кога имам повеќе слободно време им ставам печати или им цртам некои шарки. Не се многу долги,ама не ми се ни кратки,изгрицкани :)
  п.с. момците не сакаат долги нокти, а обрнуваат внимание на нив при секоја средба :rolleyes (барем мене ми ги приметуваат :D )
  немам слика,ќе ги сликам па ќе ги ставам.
   
 4. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
  294809_216316628435148_100001704363036_538291_2125546460_n.jpg
  вакви имав ставено првиот пат,аирлија работа :D
   
  На Mnogo Bitno, ина., Sugar и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,070
  Еве уште некои мои.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Furby, emzzy, i_wanna_fly и уште 7 други им се допаѓа ова.
 6. Angiie

  Angiie Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  506
  Допаѓања:
  640
  Моите нокти моментално не се средени. Го избришав лакот пред некој ден и сега ги оставам да одморат малце од лаковите. Штом почнам да ги шлакам ќе ве почестам со фотографии од нив :wub
   
 7. Fiona

  Fiona Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  17
  Редовно ги средувам и секогаш ми се така подолгички. Меѓутоа моментално ми се кратки од причина што почнаа да ми се кршат и морав да ги исечам, па сега одново ги "растам". Сега е не изводливо да ги шарам и почесто се еднобојни. Затоа еве неколку постари слики од нив. :wub


  DSCN0010.JPG


  DSCN0121.JPG


  DSC02940.JPG


  DSCN0107.JPG
   
  На Брида, Furby, i_wanna_fly и уште 5 други им се допаѓа ова.
 8. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  За цртање и украсување не ме бива. Ама обавезно секогаш ми се налакирани.
  А должината варира. Ако нешто ме изнервира должината драстично им се намалува, па после чекаме да пораснат...:)
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Libra

  Libra Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  208
  Допаѓања:
  327
  Денеска си ги направив.:D 170212-2109.jpg
   
  На Брида, Furby, Rosana и уште 5 други им се допаѓа ова.
 10. Реми

  Реми Староседелец

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  957
  Секој месец одам на маникир и одржувам гелни нокти, зашто вадење и ставање на секој месец е монотоно, за разлика од ставање еднаш и одржување на истите. Последните ми се француски со декорација.

  [​IMG]
   
  На Rosana, Mermaid, WomanInRed и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели: