Вашите баба и дедо

Sara

Истакнат Член
13 февруари 2012
116
116
343
Моите баба и дедо се прекрасни луге пред некој ден славеа 49 години од влегувањето во брак но сеуште се сакаат исто. Тие се грижат многу за нас внуците. Другите баба и дедо не живеат со нас но барем еднаш на 2 месеци одиме на посета. Ако останам повеке од 2-3 дена мислам дека ке се вратам дона со 10 кила повеке :D
Какви се вашите баба и дедо?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Minella and Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
За жал повеќе не се меѓу живите :(... Од почит ние ( внуците) сите баба ми ја викавме Стара Мајка, затоа што премногу ја сакавме... :)
 

Dea

Активен Член
14 февруари 2012
156
196
43
26
Многу се добри!!! МНОГУ!!! А ме сакаат ептен, а и јас многу ги сакам! На едните баба и дедо јас сум им единствена внука од останатите внуци и зашто имаат само синови премногу ме сакаат, особено дедо ми! А другите баба и дедо имаат 3 ќерки и јас сум им 4-то девојче, но сепак ме обожаваат. И јас многу ги сакам и се смееме секогаш кога ќе се видиме (а тоа е често) :). ВЕ САКАМ БАБИ И ДЕДОВЦИ!!! :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Proton and Hip.Hop_MKD

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
За мене доста болна тема е оваа.. ја сакав повеќе од се, но повеќе ја нема. Едната баба со двата дедовци, ги немам ни запознаено, починати се пред да се родам, а едната баба ја изгубив како мала... :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: UnFleur and Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
За мене доста болна тема е оваа.. ја сакав повеќе од се, но повеќе ја нема. Едната баба со двата дедовци, ги немам ни запознаено, починати се пред да се родам, а едната баба ја изгубив како мала... :(
Ни фалат на сите.. Не се завелувам ама деновиве сакам да го посетам нејзиното вечно почивалиште...:(:place
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dea and Caci

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
За жал ми останаа само двете баби, едниот дедо починал кога сум имала 4 год а другиот почина пред неколку месеци
Ги сакам (inlove)
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
И јас останав со две баби :frown и многу ми недостасуваат дедовицте. МНОГУ... кога ќе изгубиш некој тогаш сваќаш какво место зафаќал во твојот живот и колку вредел....
Еднава баба ми ствара нервози со рекла казала муабети :)
А другава си ја сакам малку појќе , не за друго од секоја пензија стандард 500че за мене има :D:skip
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto, Dea and Aaliyah

Dea

Активен Член
14 февруари 2012
156
196
43
26
И јас останав со две баби :frown и многу ми недостасуваат дедовицте. МНОГУ... кога ќе изгубиш некој тогаш сваќаш какво место зафаќал во твојот живот и колку вредел....
Еднава баба ми ствара нервози со рекла казала муабети :)
А другава си ја сакам малку појќе , не за друго од секоја пензија стандард 500че за мене има :D:skip
И за мене има парички, али не само од бабите туку и дедовците, растурам со пари дома! :D
 

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Јас останав без нив. Едниот дедо го изгубив кога имав 10 години. Двете баби и другиот дедо ги изгубив во една година, 2007. Наеднаш ми заминаа сите. Многу ми недостигаат :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dea and Caci