Вашиот ден на плажа

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Од последниот одмор лани како ми поминуваа деновите...
Станував во 6 ипол возев ролези 5 км, па доаѓав појадував, во 7 ипол на плажа до 11 после враќање во станот, па од 4 до 7 на плажа од поручек, а со мене само ладна вода цедевита и стекови :zelen
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
ништо не носу, сфе си има там (пифце и остали зарзавати)
На плажу пржи слнце, јебе кеву,
цфик носу некад,стра ме фаќа да не ме силуе некоја затој : )
увек се лупну сс пиво кд иду на плажу, увек!
 

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
легнуем под сенка или под чадор,сонце и онака ме гори,ме фаќа нервоза влегувам у вода и ме нема долго време,а тек ако сум со машко у вода киснам.
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Доаѓам на плажа, поставувам пешкир на песок или лежалка (преферирам песок) чадорот го местим да не ми држи сенка и така се печем цел ден на сонце . На глава ставам или марама или шеширче зависи за да не ме удри сончаница. Правам паузи и се пикам во море/езеро да се разладам и да си попливам. Обожавам игри во вода и на плажа па така да ако сум со така разиграно друштво ми е најтоп.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
ом, се џиткам во вода......пливам...некогаш грбно, некогаш нуркам......и по некое време излегувам......со деформации
 

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
326
396
1,063
Летово у ранец обавезно имаше вода/сок и чипс од 750 гг за 4.07 евра :) Беше мамата у *****. Уз тоа моравме да чуваме Бекутан фактор миљон, ради тоа што мојава гореше на сонце како новороденче :*.
Ах незаборавно лето, дефинитивно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Реми and Marick14

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Ова лето, мојот ден на плажа:

-доаѓам, се соблекувам (нормално, не гол, по хавајки) и правец у вода. :rofl И искачање ми е после 2 саата. Пливам цело време како ајкула.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Пошо плажата ми е на 10 метри од куќата, неам причина да носам 300 матракуки. Лежалката си седи, посабајлечки носам книга, додека не пукнало сонце до даска. Шо најчесто праам е коа ме фаќа сафра, се брцам у вода. Ако некад ме зафати инат (2-3 пати неделно) фаќам олтата крајбрежно пливање у распон од километар ипол. Попладне коа ќе зафрчи Маестрал а морето чат пат ќе се стопли, седам подолго у вода, понекад у дубина фаќам (на 200 метри од копно). Е вечер е најинтересното. Вадиме млаѓарија столици и праиме парламент. Кој донесе вино, нешо суво за мезење и муабети. Пошо оваа година повеќето се собравме, ваквиот спорт го практикуваме малтене секоја вечер. Итака градот веќе го знаеме наизуст, башка до курца ни е од дискотеки и такви срања.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Praetorian and Marick14

freak

Староседелец
18 јуни 2012
190
120
1,043
27
Битола
Одам околу 10 часот, со себе земам крпа, млеко за сончање, вода, фото апарат, лежалка и нешто за грицкање. Дирек влегвам во вода па потоа се сончам. Се дешава и да заспијам на сонце и да се испечам салам. Околу 15 часот понекогаш одам на кафе во локалите на плажата и така после си продолжвам со капење/сончање и си бегам од плажа околу 18 часот. :)
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Доаѓам на плажа, се соблакам, се брцам у вода полсаат до 40 мин., излегувам, се облакам и бегам каде што има најдебела сенка и таму или читам книга, или слушам музика, или муабети со некој од друштвото кој исто така мрази сончање, или манијачам холанџанки додека партнерката се шлапка во вода. :D После неколку саата може пак да влезам да се разладам.
Најмногу што мразам на плажа е играње карти, не лути се човече и некој други глупи друштвени игри. Како не им је досадно не знам, па уште и на сонце. :eek: А кога ќе видам пак цели фамилии од дедо и баба па се до правнук распослани на плажа и гнетат месишта, шопски, торти ... (puke)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena and Hkakashi