1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ваша поезија

Дискусија во форумот 'Поезија и проза' започната од Baronessa, 18 февруари 2012.

 1. Patika

  Patika Нов член

  Зачленет на:
  21 февруари 2018
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  7
  [​IMG]
  На плажа

  Беше прекрасна како секогаш,
  тој бакарен тен и сјајот на нозете,
  ме излудуваше.

  Беше сончево иако облакот те бараше,
  додека мирно спиеше,
  останав без здив.

  Беше ситен песок, а ти во патики,
  само нив ги запамтив,
  ти остана во заборав.
   

Сподели: