1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вашата соба

Дискусија во форумот 'Дом' започната од Snape, 16 февруари 2012.

1. Eva

Eva Староседелец

Зачленет на:
    19 февруари 2012
    Мислења:
    103
    Допаѓања:
    100
    Мојата е така помала :( Ама јас ја декорирав :biggrin Два ѕида се тегет боја а другите два со лилава не баш многу темна...Ии има два кревети на спрат....Едниот си е обично ставен а другиот над шкав шо ми е многу јако :rolleyes ИИ биро...Полици за книгите (inlove) Ии шкавчиња некој бла бла...Некој би рекол овие две темни бои на ѕидовите ја затвараат цела соба ама за чудо е ко поширока.

2. Јована

Јована Истакнат Член

Зачленет на:
    20 април 2012
    Мислења:
    144
    Допаѓања:
    311
    Мојата соба е голема но за жал ја делам со уште два брата.
    Има голем шкав по боја бел има два ѕида розеви два плави ѕидови.
    Три кревети и работна маса.
    ТВ ДВД има слики...:)

3. NEPOBEDLIV

NEPOBEDLIV Истакнат Член

Зачленет на:
    5 март 2012
    Мислења:
    288
    Допаѓања:
    412
    Уличарче сум немам соба!

На Црвена му/ѝ се допаѓа ова.
  4. iva89

iva89 Полноправен Член

Зачленет на:
    27 февруари 2012
    Мислења:
    76
    Допаѓања:
    75
    Во мојата соба секој зид е поинаква боја ама секој дел е ускладен со мебелот, кревет, полици, тв, двд, масичка со 3 фотељички ( секоја во различна боја ) според зидовите..преубава ми е ;) нормално сама си ја декорирав :)

5. Mila Kunis

Mila Kunis Истакнат Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    2,279
    Допаѓања:
    3,527
    Мојата е светло лилјакова има кревет и двосед,2 прозорци, плакар,огледало со шкафчиња,украси,комода, ТВ, мала масичка,табуретка,завеса,радијатор,саат на ѕид,мало шкафче над кое ми стои лап топот,на едниот ѕид имам мини табло со слики а на другиот срциња закачени , стикер-цвет, четврт од ѕид излепен со потемна лилјакова тапети и тоа е се.:D

6. Стефанија

Стефанија Активен Член

Зачленет на:
    19 февруари 2012
    Мислења:
    156
    Допаѓања:
    233
    Собата почесто ми е како бомба да паднало во неа, ама моментално малко е подобрена :D

7. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,099
    Мојата соба има двослоен тепих (едниот е тепихот, другиот е мојата коса :rofl), има еден кревет за спиење, маса со 6 столчиња, неколку шкафови, телевизор, касетофон со радио, појачало и две гитари.

На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Gemini

Gemini Староседелец

Зачленет на:
    24 мај 2012
    Мислења:
    2,477
    Допаѓања:
    5,079
    Мојатасоба има голем тепих низ цела соба 2 кревети еден за мене друг за сестра ми , има 2 шкафчиња, голем плакар,компјутер и едно масиче ..

9. Scars

Scars Староседелец

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    2,227
    Допаѓања:
    3,541
  10. Mardy Bum

Mardy Bum Староседелец

Зачленет на:
    25 април 2012
    Мислења:
    178
    Допаѓања:
    180
    два сини, два бели ѕида, еден прозор, еден кревет, до креветот на земја книги, биро во Г(на едената половина компјутерот, другата половина празна(моментално баш немногу празна) + вазна со цвеќе(сега е свежо, ама дека голем љубител сум им и суви чувам многу убаво изгледаат). два шкафа(сино со портокалово) еден висок малку до под таван, еден нешто понизок, споени со 7 полици меѓу нив, на полиците книги, и масичка така подолга, на неа огледало, пак книги и што уште не.. еден стол пред биро и еден висок(шанкерски) стол -моментално на сред соба..

Сподели: