1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вашата прва љубов

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од $3Я3|\||)&p&†Y, 8 септември 2012.

 1. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Па .. ајде да се изјаснеме околу нашата прва љубов, како сме ја сретнале, каде итн.
  Мојата прва љубов беше девојче од Кавадарци, врсничка, се запознавме преку една другарка.
  Мислам дека е доволно,онака кратко.
  Ајде искажете се останатите.

  Не најдов ваква тема ... ако има слободно бришете.
   
  На Loner му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Мојата прва љубов ми беше од населбааа,си го сакав едни добри четири години и да чат пат знаевме да се промуваме...дечишта :sram
  И ден денес кога и да го сретнам ми се исполнува душичката (wasntme)
   
  На Loner му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Имав 18 години...врсник, од Скопје.... Идевме една нецела година беше убаво но не ни било судено..
  :)
   
 4. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Пред неколку години на неговата матура го сретнав и оттогаш умирам по него ах, тој проклет 22ри или 21ви мај не знам кога беше................ (inlove)
   
  На Martin_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Dr.Gonzo

  Dr.Gonzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  651
  Допаѓања:
  1,915
  Мојата прва љубов беше една жена постара од мене, јас тогаш бев копиљ и немав појма од живот и бев затрескан у неа и ја трескав десницата стално али ми помина после еден другар го заебав демек ми шиткаше еротско списание јас му реков ке ти платам и не му дадов пари (25 денари) и после видов дека љубовта е уствари насекаде и дека жената није једина на свету пошто у светот има толку убави и фини теткици и да сам ја ситна риба у овом плавом мору и има многу риби, скуша, харинга, туна и делфинки и дека љубовта ќе си ја најдам и после тоа си ја наоѓав и она мене ме наоѓаше и така натака и така навака. Иначе утре ке врнело и глеајте утре ако не искачате нигде на алфа ке има добар филм, плаќајте си ги сметките за интернет редовно, купувајте домашни производи, не се смејте на туѓата несреќа и уживајте малце повеќе напијте се едно пет-шеснаес чаши од омилената пијачка. И не заборавајте да го посетите порталот црнобело тачка ком.
   
  На Jeremija Krstic, WomanInRed, Mila Kunis и уште 5 други им се допаѓа ова.
 6. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Комшија од зграда. Мнооооогу беше убав и зафркнат и 4 год постар. А да бидем искрена и сеа е топ...ама има и женска многу убаа па си одговараа. Иначе бев ептен малаа од 3-4 години за него дома сум зборела. Негде бев прво -второ кој видов дека нашата љубов е само моја хахахах и дека најдобро е да го напуштам:):):):) Колку се срамев од него па па пааа... :):) Детуле.

  Dr.Gonzo Не викај бе дека ќе врне утреееее....на свадба сум паааа:(:(:(
   
  На Dr.Gonzo му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Coelho

  Coelho Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2012
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  493
  Мојата прва љубов ја запознав во градинка.

  Јас гледав надвор од прозорот во трева, таа си играше со кукла покрај една од оние играчки рерни. И пријдов со цел да си играм со неа, ме мавна со куклата по глава и се вратив повторно кај прозорот. Во план имав да ја нападнам со топлинка, но бев зафатен со плачење.

  Тоа беше пред отприлика 14-15 години... И отприлика толку години ми е најверна и најдобра пријателка.
   
  На Peace, malata.., i_wanna_fly и уште 6 други им се допаѓа ова.
 8. Foxboro

  Foxboro Староседелец

  Зачленет на:
  16 јуни 2012
  Мислења:
  716
  Допаѓања:
  1,479
  иииии луѓе јас се извинувам но згрешив......беше тоа на почеток на градинка.......марси ја викавме......тогаш не само првата љубов туку и првата врска......:zelen
   
  На Martin_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,554
  Која љубов во градинка или основно жити се? Симпатија, да, ама љубов? Па има некои и постарии генерации дали се уште имат ја имат доживеано првата љубов.

  Ок.. Мојата прва љубов беше на Фејсбук, кога и ја видов профил сликата веднаш ја аднав за пријател, таа ме прифати, и така почнав да и лајкнувам слики, да и објавувам песни, љубовни пораки на зидот, излегувавме на чат, слушавме песни на јутуб, и така се уште си се лајкуваме и среќно си живееме. Најс :igra
   
  На Bibi@, Lady* и Hkakashi им се допаѓа ова.
 10. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  Мојата прва љубов беше едно момче што го
  бендисувавме заедно со мојата
  најдобра другарка тогашна.Детски и убави времиња.:sreken
   
  На Loner му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: