1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вашата прва љубов

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од $3Я3|\||)&p&†Y, 8 септември 2012.

1. $3Я3|\||)&p&†Y

$3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

Зачленет на:
    12 мај 2012
    Мислења:
    3,683
    Допаѓања:
    3,862
    Па .. ајде да се изјаснеме околу нашата прва љубов, како сме ја сретнале, каде итн.
    Мојата прва љубов беше девојче од Кавадарци, врсничка, се запознавме преку една другарка.
    Мислам дека е доволно,онака кратко.
    Ајде искажете се останатите.

Не најдов ваква тема ... ако има слободно бришете.

На Loner му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Aaliyah

Aaliyah Староседелец

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    887
    Допаѓања:
    1,088
    Мојата прва љубов ми беше од населбааа,си го сакав едни добри четири години и да чат пат знаевме да се промуваме...дечишта :sram
    И ден денес кога и да го сретнам ми се исполнува душичката (wasntme)

3. Natenceto

Natenceto Истакнат Член

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    1,029
    Допаѓања:
    1,190
    Имав 18 години...врсник, од Скопје.... Идевме една нецела година беше убаво но не ни било судено..
    :)

4. emzzy

emzzy Староседелец

Зачленет на:
    25 февруари 2012
    Мислења:
    1,374
    Допаѓања:
    1,871
    Пред неколку години на неговата матура го сретнав и оттогаш умирам по него ах, тој проклет 22ри или 21ви мај не знам кога беше................ (inlove)

На Martin_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Dr.Gonzo

Dr.Gonzo Истакнат Член

Зачленет на:
    23 февруари 2012
    Мислења:
    651
    Допаѓања:
    1,915
    Мојата прва љубов беше една жена постара од мене, јас тогаш бев копиљ и немав појма од живот и бев затрескан у неа и ја трескав десницата стално али ми помина после еден другар го заебав демек ми шиткаше еротско списание јас му реков ке ти платам и не му дадов пари (25 денари) и после видов дека љубовта е уствари насекаде и дека жената није једина на свету пошто у светот има толку убави и фини теткици и да сам ја ситна риба у овом плавом мору и има многу риби, скуша, харинга, туна и делфинки и дека љубовта ќе си ја најдам и после тоа си ја наоѓав и она мене ме наоѓаше и така натака и така навака. Иначе утре ке врнело и глеајте утре ако не искачате нигде на алфа ке има добар филм, плаќајте си ги сметките за интернет редовно, купувајте домашни производи, не се смејте на туѓата несреќа и уживајте малце повеќе напијте се едно пет-шеснаес чаши од омилената пијачка. И не заборавајте да го посетите порталот црнобело тачка ком.

На Jeremija Krstic, WomanInRed, Mila Kunis и уште 5 други им се допаѓа ова.
  6. Mystique

Mystique Староседелец

Зачленет на:
    18 јуни 2012
    Мислења:
    753
    Допаѓања:
    1,409
    Комшија од зграда. Мнооооогу беше убав и зафркнат и 4 год постар. А да бидем искрена и сеа е топ...ама има и женска многу убаа па си одговараа. Иначе бев ептен малаа од 3-4 години за него дома сум зборела. Негде бев прво -второ кој видов дека нашата љубов е само моја хахахах и дека најдобро е да го напуштам:):):):) Колку се срамев од него па па пааа... :):) Детуле.

Dr.Gonzo Не викај бе дека ќе врне утреееее....на свадба сум паааа:(:(:(

На Dr.Gonzo му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Coelho

Coelho Староседелец

Зачленет на:
    2 април 2012
    Мислења:
    286
    Допаѓања:
    493
    Мојата прва љубов ја запознав во градинка.

Јас гледав надвор од прозорот во трева, таа си играше со кукла покрај една од оние играчки рерни. И пријдов со цел да си играм со неа, ме мавна со куклата по глава и се вратив повторно кај прозорот. Во план имав да ја нападнам со топлинка, но бев зафатен со плачење.

Тоа беше пред отприлика 14-15 години... И отприлика толку години ми е најверна и најдобра пријателка.

На Peace, malata.., i_wanna_fly и уште 6 други им се допаѓа ова.
  8. Foxboro

Foxboro Староседелец

Зачленет на:
    16 јуни 2012
    Мислења:
    716
    Допаѓања:
    1,478
    иииии луѓе јас се извинувам но згрешив......беше тоа на почеток на градинка.......марси ја викавме......тогаш не само првата љубов туку и првата врска......:zelen

На Martin_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Trajche

Trajche Староседелец

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    1,541
    Допаѓања:
    2,552
    Која љубов во градинка или основно жити се? Симпатија, да, ама љубов? Па има некои и постарии генерации дали се уште имат ја имат доживеано првата љубов.

Ок.. Мојата прва љубов беше на Фејсбук, кога и ја видов профил сликата веднаш ја аднав за пријател, таа ме прифати, и така почнав да и лајкнувам слики, да и објавувам песни, љубовни пораки на зидот, излегувавме на чат, слушавме песни на јутуб, и така се уште си се лајкуваме и среќно си живееме. Најс :igra

На Bibi@, Lady* и Hkakashi им се допаѓа ова.
  10. Scars

Scars Староседелец

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    2,227
    Допаѓања:
    3,539
    Мојата прва љубов беше едно момче што го
    бендисувавме заедно со мојата
    најдобра другарка тогашна.Детски и убави времиња.:sreken