1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вашата моментална љубовна состојба е?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Mila Kunis, 17 февруари 2012.

 1. shadow

  shadow Староседелец

  Зачленет на:
  12 декември 2013
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  36
  најслободна на цел свет !!! ^_^ ^_^ ^_^ И среќна сум , абе ќе пукнам од среќа :D
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Во животов имав 3 сериозни врски, и од тие три врски последните две со скршено срце. Се изморив, доволно е.
   
 3. malecka

  malecka Староседелец

  Зачленет на:
  3 април 2013
  Мислења:
  63
  Допаѓања:
  33

  Сигурно многу бираш.
   
 4. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Да, излегувам на пазар и ги бирам како лубеница.
   
  На shadow98 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. __Fenix__

  __Fenix__ Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,716
  Допаѓања:
  745
  VOLSEBNA !!!!!
   
  На escape, Prashina и Ballet is my life им се допаѓа ова.
 6. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,153
  Допаѓања:
  2,220
  Даљина дим и прашина зачинета со тишина..
   
  На __Fenix__, antonio и Prashina им се допаѓа ова.
 7. Azao tie

  Azao tie Нов член

  Зачленет на:
  6 октомври 2018
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  1
  Слободно
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  112
  Сеуште заљубена во виртуелен лик. :D Абе, се важи тоа?! :rolleyes: Спаѓа у некоја врска или јок? Безврска е?:(
   
  На antonio, Хептаграм XI и Ballet is my life им се допаѓа ова.
 9. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,153
  Допаѓања:
  2,220
  Губење време ти е тоа.
   
  На Ѕид на плачот му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: