1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вашата моментална љубовна состојба е?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Mila Kunis, 17 февруари 2012.

 1. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Сингл, во врска, итс компликејтед, во брак, разведен/а, водвец/ца :biggrin

  Еве јас за мене ќе си кажам, Its complicated.
   
  На Сара.13 и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 2. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  [​IMG]
  :cao
   
  На Loner, kizzo, TIGERWOMAN31SK и уште 4 други им се допаѓа ова.
 3. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Ин а хепи рилејшншип, скоро четири месеци :)
  Да не даде Господ нешто да се забрља :)
   
  На Fashion.Lover, The_melnicanecot, Mila Kunis и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  јас сум сингле засега ја чекам принцезата да дојди..
   
  На Loner, draganaG и BokoLoco им се допаѓа ова.
 5. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  Во врска.
  Да, не сум повеќе форевер алоун. :p
   
 6. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Сингл :place
   
  На Hexasto, Hip.Hop_MKD и Jackal им се допаѓа ова.
 7. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Сингл:jazice
   
  На Loner, Primrose и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 8. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
 9. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Жениве се со врска се хахахахххххххххх
   
  На Bum-Bum и Scars31 им се допаѓа ова.
 10. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,102
  И јас сум во врска, ама како што тргнало нема уште долго да потрае :zbunet
   
  На Loner и ●Untouchable° им се допаѓа ова.

Сподели: