Вашата врска гледана од страна на вашето друштво

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
многу сум бесен така..ааа ќе ги отепам..:mad:
сега за сега немало такво нешто, се надевам нема ни да има ;)
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Прво,не ми се допаѓа анкетава со понудените одговори:
Што ако вашите пријатели се мешаат во вашата врска?
1.Пријателите пред се
2.Љубовта на мојот живот е најважна
Второ,самиот ти не треба да си дозволиш трето лице да ти се умеша во врската,затоа што според една книга,љубовта е игра за двајца играчи,и секое улетување на трет играч може само да ја влоши. Треба да си се слушаш самиот себе,а секако да побараш совети од пријателите за одреден проблем,или било какво мислење,колку да не лупаш со глава во ѕид.Бидејќи кога сме заљубени,како слепи да сме,некогаш не ги гледаме работите што ги гледаат другите,па од после кога сфаќаме се каеме што се сме правеле за таа личност.
Трето,доволно сум зрела за да си ги проценам пријателите.Доволно се зрели и тие да ми даваат правилни совети,или воопшто само мислења,а мое е дали ќе ги прифатам и ке се водам според нив.
Инаку и да не им се допаѓа љубовта моја на моите пријателки,тие можат да си кажат,но тоа нема да влијае на советите кои ми ги даваат.Се разбира,ова не се однесува на сите пријателки:D Има и такви кај коишто не се ни обраќам за мислење,уште помалку совет :) Какво време дојде,да ти љубоморат за успешна и среќна врска.:x
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МиГ 21

МиГ 21

Староседелец
12 ноември 2012
1,252
2,458
1,133
Прилеп
Не можам да кликнам на понудените одговори.
Само ќе кажам: вистинските пријатели не ти љубоморат и не ти се мешаат во врската. Оние кои се мешаат и љубоморат тие веќе фантазираат со неа во кревет, а тоа не се пријатели:cenzura
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Инаку и да не им се допаѓа љубовта моја на моите пријателки,тие можат да си кажат,но тоа нема да влијае на советите кои ми ги даваат.Се разбира,ова не се однесува на сите пријателки:D Има и такви кај коишто не се ни обраќам за мислење,уште помалку совет :) Какво време дојде,да ти љубоморат за успешна и среќна врска.:x

Како прво,ако ти се вистински пријатели никогаш нема да кажат лош збор за избраната(девојката со која си у врска).
Како второ,гледам не сум јасен,ете они ти викат не ни се допаѓа(самата си го напишала тоа)и ти ги слушаш и и раскинуваш на женската(првиот понуден одговор во анкетата(Пријателите пред се))или остануваш со неа без разлика на нивното мислење(вториот понуден одговор).
Ова е мое мислење,се надевам ме сфати што всушност значи анкетата.Како би се снашла ти во таа ситуација,тоа е всушност најпросто објаснето.Значи остануваш со неа или не.
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
по анкетава 6 гласа гласаа дека им е најважна врската сега за сега така стојат работите. ;)
Мислам генерално земено 90 посто од луѓето им е важна врската пред пријателите ма колку и да глумиме дека, сепак пријателството е најважно секој си го гледа својот интерес.
Лично од моја страна секогаш врската ќе ми биде на прво место послем пријателите (пријателства се градат се уништуваат ) тоа ти е процес обновлив. А и во денешно време земено нема јаки пријателства.
Во однос на темата погоре најлошо нешто што може некој некому да направи е да му се меша во врската !!!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Прво,не ми се допаѓа анкетава со понудените одговори:
Што ако вашите пријатели се мешаат во вашата врска?
1.Пријателите пред се
2.Љубовта на мојот живот е најважна
Второ,самиот ти не треба да си дозволиш трето лице да ти се умеша во врската,затоа што според една книга,љубовта е игра за двајца играчи,и секое улетување на трет играч може само да ја влоши. Треба да си се слушаш самиот себе,а секако да побараш совети од пријателите за одреден проблем,или било какво мислење,колку да не лупаш со глава во ѕид.Бидејќи кога сме заљубени,како слепи да сме,некогаш не ги гледаме работите што ги гледаат другите,па од после кога сфаќаме се каеме што се сме правеле за таа личност.
Трето,доволно сум зрела за да си ги проценам пријателите.Доволно се зрели и тие да ми даваат правилни совети,или воопшто само мислења,а мое е дали ќе ги прифатам и ке се водам според нив.
Инаку и да не им се допаѓа љубовта моја на моите пријателки,тие можат да си кажат,но тоа нема да влијае на советите кои ми ги даваат.Се разбира,ова не се однесува на сите пријателки:D Има и такви кај коишто не се ни обраќам за мислење,уште помалку совет :) Какво време дојде,да ти љубоморат за успешна и среќна врска.:x



офф топик интересен факт Жена на жена секогаш е љубоморна
Ретко да најдеш машко што ќе биде толку љубоморно на друго и да е со тек на време врви ама женската љубомора е најголема
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
офф топик интересен факт Жена на жена секогаш е љубоморна
Ретко да најдеш машко што ќе биде толку љубоморно на друго и да е со тек на време врви ама женската љубомора е најголема
Првиот дел си да не речам 100% во право.
Вториот дел да не речам си 100% грешка.

Жената секогаш е љубомора на жена исто како машкото на машко. Со таа разлика што жената знае како да ја замаскира таа љубомора. Машкото е поотворен или невешто ја крие својата љубомора за на крај пак да избие со тешки реперкусии.
Конкретно на темава, Као што рече еден дел Мила Кунис, коа човек е заљубен, ја губи секоја смисла за резонско размислување, при што најчесто сите совети кои се базираат на истото се исто како да ги помножиш со нула. Па сепак откако работите ќе испливаат на повшрината, човекот се враќа кај своите пријатели. Работата е сеа колку ќе не` разберат истите. Ако да, тогаш тие се вистинските.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: elizabetta and МиГ 21

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Не ми се допага анкетата,за ова прашање воопшто и неможе да постои анкета.
Секогаш се добредојдени советите на пријателите но не до степен за да треба да одлучуваат за било што во мојот живот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hkakashi, Lena and slb_bobo

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Не ми се допага анкетата,за ова прашање воопшто и неможе да постои анкета.
Секогаш се добредојдени советите на пријателите но не до степен за да треба да одлучуваат за било што во мојот живот.

Значи,за второто си,љубовта е најважна? :D Мислам,ако не можат да одлучуват што и да ти речат ти остануваш во врска?
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Значи,за второто си,љубовта е најважна? :D Мислам,ако не можат да одлучуват што и да ти речат ти остануваш во врска?
Зависи од она што имаат да го кажат и колку е потврдено со факти :mstickle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МиГ 21 and slb_bobo