1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вашата врска гледана од страна на вашето друштво

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од ema09, 19 февруари 2012.

 1. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  410
  Како вашето друштво ги прифати вашите партнери/ки ???
   
  На Loner му/ѝ се допаѓа ова.
 2. x3m

  x3m Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  169
  Кај мене немаше никакви проблеми. :)
  Што да кажам, сум си фатил џек-пот (happy)
   
  На Marrie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  410
  Па кај мене убек има проблеми ..дали на дечкото му сметат другарките мој или нив тој ... и секогаш сум во ситуација да незнам која страна да ја фатам ... :)
   
 4. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Да си го кажам моето искрено мислење.
  Во денешно време нема вистински пријател, кој ќе ти каже искрено што мисли, како мисли.
  Мојот екс го прифатија сите, а откако раскинавме почнаа јас искрено вака, така, те оставивме да грешиш.
  Па ако си ми вистински пријател, ќе ми укажеш каде грешам. И следеа одговорите, ќе си помислеше дека сум љубоморна, дека ова, дека она... Абе ајде. Мижи да те лажам.
   
  На ema09 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
  на почеток не го прифатија воопшто,ваков бил,таков бил,после како да се смирија,се беше океј дури и пофални зборови ми кажаа,дали ми правеа лице или не... сеедно,битно мене ми е супер :)
   
  На Marrie му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  410
  еееее колку си само во право .. сите ова го прат ...мн добро кажано ... сите така викат ... " САКАВМЕ САМА ДА СИ ВИДИШ " a помеѓу себе сигурно .. зборуваа
   
  На Marrie му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  Не ми веруваа отпрво другарите, мислеа дека се зафркавам. Другарките ми пуштија по едно браво. Сите не поддржуваат нормално. Нема никакви проблеми.
   
  На ema09 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  Со отворено срце :p.
   
  На ema09 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Што тогаш?
  1.Ги слушате нивните "совети" за изгледот и однесувањето на вашата љубена
  2.Ги игнорирате и се одалечувате од нив.Не е потребно ним да им се допаѓа се,доволно е вие да бидете задоволни.
   
 10. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Баланс. Прво ги бирам пријателите за да подоцна не испаднам ебаната странка, да ме оттргнат од цурата поради љубомора.
  Истотака уште у старт на врска давам до знаење дека пријателите во даден момент имаат привилегии, за да сфати девојката да не може да ме поседува. Ако е посесивна уште у старт ќе раскине, што е добро - нема да има толку крвав крај.
  Е сеа коа и покрај овие два исполнети услова се дешаваат мешања, почнува разумното... Од кај влече корени нивната сугестија, како и нејзиното настојување. При што следува ревидирање на маса. Ги седнувам двете страни засебно и здрав муабет што како и пред се зошто. Ако едните немаат никаков аргумент, ги скратувам од привилегии на сметка на другата страна.
   
  На 4FUN и Hkakashi им се допаѓа ова.

Сподели: