Вашата врска гледана од страна на вашето друштво

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
226
411
63
Како вашето друштво ги прифати вашите партнери/ки ???
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loner

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
226
411
63
Па кај мене убек има проблеми ..дали на дечкото му сметат другарките мој или нив тој ... и секогаш сум во ситуација да незнам која страна да ја фатам ... :)
 

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Да си го кажам моето искрено мислење.
Во денешно време нема вистински пријател, кој ќе ти каже искрено што мисли, како мисли.
Мојот екс го прифатија сите, а откако раскинавме почнаа јас искрено вака, така, те оставивме да грешиш.
Па ако си ми вистински пријател, ќе ми укажеш каде грешам. И следеа одговорите, ќе си помислеше дека сум љубоморна, дека ова, дека она... Абе ајде. Мижи да те лажам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ema09

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
262
369
63
на почеток не го прифатија воопшто,ваков бил,таков бил,после како да се смирија,се беше океј дури и пофални зборови ми кажаа,дали ми правеа лице или не... сеедно,битно мене ми е супер :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marrie

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
226
411
63
Да си го кажам моето искрено мислење.
Во денешно време нема вистински пријател, кој ќе ти каже искрено што мисли, како мисли.
Мојот екс го прифатија сите, а откако раскинавме почнаа јас искрено вака, така, те оставивме да грешиш.
Па ако си ми вистински пријател, ќе ми укажеш каде грешам. И следеа одговорите, ќе си помислеше дека сум љубоморна, дека ова, дека она... Абе ајде. Мижи да те лажам.
еееее колку си само во право .. сите ова го прат ...мн добро кажано ... сите така викат ... " САКАВМЕ САМА ДА СИ ВИДИШ " a помеѓу себе сигурно .. зборуваа
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marrie

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Не ми веруваа отпрво другарите, мислеа дека се зафркавам. Другарките ми пуштија по едно браво. Сите не поддржуваат нормално. Нема никакви проблеми.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ema09

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Што тогаш?
1.Ги слушате нивните "совети" за изгледот и однесувањето на вашата љубена
2.Ги игнорирате и се одалечувате од нив.Не е потребно ним да им се допаѓа се,доволно е вие да бидете задоволни.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Баланс. Прво ги бирам пријателите за да подоцна не испаднам ебаната странка, да ме оттргнат од цурата поради љубомора.
Истотака уште у старт на врска давам до знаење дека пријателите во даден момент имаат привилегии, за да сфати девојката да не може да ме поседува. Ако е посесивна уште у старт ќе раскине, што е добро - нема да има толку крвав крај.
Е сеа коа и покрај овие два исполнети услова се дешаваат мешања, почнува разумното... Од кај влече корени нивната сугестија, како и нејзиното настојување. При што следува ревидирање на маса. Ги седнувам двете страни засебно и здрав муабет што како и пред се зошто. Ако едните немаат никаков аргумент, ги скратувам од привилегии на сметка на другата страна.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN and Hkakashi