1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!
 2. Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 300 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Бугарски пасош - да или не?

Дискусија во форумот 'Политика и политички настани' започната од Bum-Bum, 2 април 2012.

 1. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  967
  За да мразиш народ треба религија и политика.
  Ние и тоа и тоа со сите соседни земји си се имаме замерено.
  Јас не сум исполитизирана, на пасошот гледам како можност да се замине од оваа мизерија и на сите што го имаат им посакувам за убаво да им се најде и добро да видат во другите земји.
  За тие што сепак ќе решат да се вратат ќе им сд најде за трошење пари.
  Патриот е најтешко да си. Ем ќе си тешка будала, ем во Македонија. Како мува бе... јаде г***а цел живот и вика добро е, супер е. Така и патриотите ( тие ептен навлезени што се). :zelen(star)
   
  На КоњчетоЅвончо му/ѝ се допаѓа ова.
 2. КоњчетоЅвончо

  КоњчетоЅвончо Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,112
  Допаѓања:
  2,170
  Огромен лајк за ова :zelen
   
  На Ѕвездичка му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: