Бугарска музика

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Не знам зошто кога некој ќе спомне Бугарска музика веднаш се мисли на некоја вештачка wanna be пејачка, кога всушност во Бугарија има квалитетни пејачи.
Слушате ли Бугарска музика?
Ви се допага ли?

Лили Иванова е постара бугарска пејачка која има прекрасен глас.

Еве и некои други песни кои мене ми се допагаат.

Пред некоја година правеа супер песни ама сега ужас. Оддамна немам слушнато добра бугарска музика.
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Како мала само бугарски слушав, кога бев 2-3 одд. Музиката веќе не е иста како што беше пред неколку години, не ми се допаѓа веќе, и не ја слушам :eek
 

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Од бугарскиве песни знам само една. Од Гергана мислам беше и имаше некој наслов „Те губам“.
Никогаш не сум слушала бугарска музика. Што вели другар ми, пушти Планета Тв и исклучи звук. Ама шо знам..мене и на лик ми се одвратни, пластифицирани кукли :D
 

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
353
406
363
Skopje
Не слушам ова чудо, катастрофа се како и да е, незнам само кој ги слуша овие одвратни "пејачи и пејачки" :eek
 

Dee Dee

Истакнат Член
Ја понекогаш слушам од оние старите на камелија,гергана,преслава и слично..Од новите онака ги слушам Алисија-На „ти“ ми говори , Стефани и Флори-Не се прави , Джена-Да те бјах ранила и уште некои .. Кога бев помала повеќе ги слушав али сеа ретко поради тоа што најмногу уживам во рок,метал и слично :)
 

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
бугарската музика не е музика, катастрофа е...
оние кои ја „слушаат“ бугарската музика ја слушаат затоа шо „пејачките“ се као демек совршени, а всушност целите со силикони,импланти итн итн.. безвеза се и тие и музиката