Брендирање автомобил

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
Заинтересиран сум за брендирање на автомобил, па ме интересираше дали некој има информација дали се оштетува бојата при вакво нешто.
Брендирањето би се правело со налепници, па претпоставувам доколку подолго стојат, па се отстранат би имало шаренило во бојата?
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Епа зависи каква налепница ставаш. Од сонцето некои може и да се залепат убаво за колата и после кога ќе ја извадиш колата ќе ти биде како да си цртал во пеинт. Распрашај се кои се подобри, оние што ги лепат на операторите (ВИП, ОНЕ, Т-Мобиле) по колите се добри. Ако треба и поскапо плати али ќе знаеш дека е квалитетна и нема да и наштети на бојата на колата.

Иначе што сакаш да залепиш ако не е тајна? :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Elena and Bum-Bum

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Заинтересиран сум за брендирање на автомобил, па ме интересираше дали некој има информација дали се оштетува бојата при вакво нешто.
Брендирањето би се правело со налепници, па претпоставувам доколку подолго стојат, па се отстранат би имало шаренило во бојата?

пола таксисити во охрид имаат малепници
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy

Maks

Староседелец
Па вака колку сака нека е квалитетна фолијата со тек на време целата боја на автомобилот избледува од сонцето, но не и местото залепено со фолија кое е заштитено од самата фолија од сонцето. Да на тие места бојата ке биде посвежа од останатиот дел боја на колата и ке има разлика. Ова се решава со добро полирање. Ова го знам од искуство кај мене на приколицата од камионот што го возам одлепував големи лепенки од бивша Германска фирма од кои остануваше флеки и се се заврши со полирање после полирањето не се познаваше ништо. :)