1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Бремена пред бракот - во минатото и сега?

Дискусија во форумот 'Бременост' започната од EliBo, 1 јули 2013.

1. Tetovchanka^^

Tetovchanka^^ Истакнат Член

Зачленет на:
    21 јуни 2016
    Мислења:
    156
    Допаѓања:
    78
    Симптомите почнуваат подоцна . Тест за пременост мислам дека после 14 дена доцнење на менструација покажува точно . Ако не сакате сега деца , нека не завршува внатре . Од искуство ти кажувам , мене Норлевото не ми делуваше иако го испив после 10 часа ( морав да чекам , немаше аптека дежурна во тој момент ) и секако уверена дека ќе делува го испив подоцна , ама ете го син ми 3 ипол има сега , жив , здрав и палав .

Не верувајте на Норлево многу . Точно е дека е хормонска бомба , ама ако го пиете , пијте го најскоро што може . Јас би рекла до 2 часа најдоцна . Од искуство ви велам , ако не планирате деца воопшто нека не завршува во вас , и така никого нема да боли глава :)

2. Ѕид на плачот

Ѕид на плачот Истакнат Член

Зачленет на:
    20 септември 2016
    Мислења:
    201
    Допаѓања:
    101
    Чинам дека во минатото бременоста пред бракот била табу тема, додека како поминало времето па све до сега, девојките модерно е да остануваат прво бремени, па после да се земат со нивните, така наречени љубови. На факс дури пет девојчња така се земаа со нивните дечковци. :) Прво бремени, па свадба и оп за четири месеца, бебенце. :) Дури една девојка, веќе и се развела, и се чудам, јас дечко сеуште не си најдов, таа си направи бебе, се зела, се остаила... Алал нека и е!:frantic

На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Makedonec

Makedonec Модератор Член на администрација

Зачленет на:
    15 јуни 2014
    Мислења:
    1,307
    Допаѓања:
    1,073
    Една што учеше со мене уште во четврта средно си се омажи и детенце си направи. Сега гледам и второ родила. Ние паметните додека склопиме брак они внуци ќе чуваат :DD

На Ѕид на плачот му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ѕид на плачот

Ѕид на плачот Истакнат Член

Зачленет на:
    20 септември 2016
    Мислења:
    201
    Допаѓања:
    101
    Нишо, јас не чекам бадијала, чеиз си собирам, збирам, пеглам чаршафи, купувам пешкири, и све во куфер ставам. Ќе дојде и тој ден кога ќе се земам со мојот будучен маж. Ако го има судбината за мене... :( Мора да се биде спремен, а пошо не знам да везам, ќе морам да си купам неколку гобленчињасега, кога ќе му кажам на маж ми, оти јас сум ги извезила, да си речи у себе, е, ја бива оваа... :svirka :sram Тоа е, Македонче, не знам која е пожалба врба, дали ние, дали та твојата соученичка, или моите другарки. (think)

На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
  5. incule

incule Истакнат Член

Зачленет на:
    5 јануари 2015
    Мислења:
    610
    Допаѓања:
    94
    21 век сме,се е можно и се е нормално и не е срамота ако се биде бремена/трудна на свадба

Сподели: