1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Бремена пред бракот - во минатото и сега?

Дискусија во форумот 'Бременост' започната од EliBo, 1 јули 2013.

 1. bliznaci

  bliznaci Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Се сложувам дека треба
  родителите да разговараат со децата.Меѓутоа 99 проценти не разговараат.
  Друго,не би рекла дека е предрасуда тоа што се мисли за лошо бремена пред бракот.Има редослед и за тие работи и не би требало да се отстапува од нив.
   
 2. Tetovchanka^^

  Tetovchanka^^ Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  139
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  Неодамна бев на свадба каде невестата не беше бремена :) нема врска тоа дали е или не е бремена пред брак , ако се сакаат младите и да не може да добијат деца ќе најдат решение ( ќе посвојат на пример ) :)
   

Сподели: