Брада како стил

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Многу повеќе ми се свиѓаат машки со брада ама средена...Кога имаат само пуштена и несредена ми делуваат како мрзливи до тој степен што ги мрзи да се избричат а за мене е тоа несватливо :D :D


Инаку Луди Макс Втората брада ти стои многу по убаво ;) :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludi Maks

Maks

Староседелец
Многу повеќе ми се свиѓаат машки со брада ама средена...Кога имаат само пуштена и несредена ми делуваат како мрзливи до тој степен што ги мрзи да се избричат а за мене е тоа несватливо :D :D



Инаку Луди Макс Втората брада ти стои многу по убаво ;) :D
Таа необликувана што е? Некој другарки многу се нервираат кога имам многу брада, дури мислам дека ме мразат у тај момент:rofl Инаку и сега моментално е исто како 2 слика малце да ги нервирам(happy)
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Таа необликувана што е? Некој другарки многу се нервираат кога имам многу брада, дури мислам дека ме мразат у тај момент:rofl Инаку и сега моментално е исто како 2 слика малце да ги нервирам(happy)
Ти живееш за тебе, не за другите затоа како ти е подобро и поубаво на тебе така терај... :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Maks

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Не сакам машки со брада, то ти е нешо слично ко женско со влакна на нозе
И плус машкиве постари изгледет со брада
Хахаха,ама компарација.Чекај јас сега:Маж без брада е исто ко жена без коса. :pusi

Овој стил ми е веќе осум месеци. ;)
367_fashion_advice_flash.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@ and Teona

TheCat

Староседелец
22 февруари 2012
193
381
663
Хахаха,ама компарација.Чекај јас сега:Маж без брада е исто ко жена без коса. :pusi

Овој стил ми е веќе осум месеци. ;)
367_fashion_advice_flash.jpg

Море другар тебе бар ти личит на нешо брадава имат некој..... Не ми ја сфаќате мислава шо да прам
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: sweetgirl

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
ја иам малце, ептен онакој, колко да боцка :smug
 

sweetgirl

Истакнат Член
11 март 2012
148
125
343
Скопје
Па зависно.
Сакам брада кај машко но навистина навистина ако му добро стои.
Инаку мразам некакви уметнички бради што машкото се прави ко кловн,само со цел да би бил интересен.:banghead
А веќе кога решил да се бричи подобро би било да си е мазен,одколку да боцка.;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Teona