Бојадисување (фарбање) на косата

koritsaki

Нов член
9 ноември 2012
2
0
1
34
Greece
Јас моментално сум црна , а во животов сум се фарбала секако , прво плава , па црна , па виолетова (ама она баш виолетово), па плава. Инаку природна ми е кафеава боја на косата. А најдобро до сега ми стои црната боја на коса :) Сега имам едно прашање , сакам да се исфарбам црвена нешто вака знали да не е џиш црвено малку потемно од ова..А на фризер не сакам баш да одам , но знам колку е мачно па и дома да ја добиеш посакуваната боја на коса, за да ја добијам косата плава од црна се фарбав едно добри 14 пати :D Имате некој совет , и би сакала да ми кажете која боја е добра не ми е важно за цената нека е и поскапа :)
tumblr_l9cjsiMuP81qb6qt8o1_500_large.jpg
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Јас за прв пат се исфарбав сега пред неколку недели, сите ми викаа немој, не си ја оштетувај косата ама мене ме фатија будалите си сакав и го направив тоа :D
Имав темна коса нешто како многу темно-кафеава боја на коса и сега ставив од Гарниер златно-смеѓа пишуваше на неа и сега добив некоја нијанса на црвенкасто и ми се свиѓа ама не сум јас за една боја само :p хехехе...
Сега пред НГ планирам скроз црна да се офарбам, мн сакам некоја посветла боја, нешто како карамел ама нема да ми одговара темен тен имам :/ така да останувам на идејата- црна! :D
 

Везилка

Активен Член
20 февруари 2012
118
220
43
33
За оние што сакаат изразито црвена боја на коса им ја препорачувам Еволушн Ред Бустер, предобра е.
Еве мене како ми излезе.
215927_464208710291369_99806172_n.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991 and WomanInRed

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
35
Скопје
Дали ја бојадисувате ( фарабате ) косата? Каква фарба за коса користите ?
Која е најдобра марка на фарба според вас ?
Колку бои имате сменето досега? На колку време се фарбате ?

1. Да, до пред два месеци
2. Гарниер се покажа како подобра од другите, за фини пари
3. Па нека биде Гарниер и на времето Палете беа добри ама зборам пред 5 години беа добри
4. Прво црвена, па бордо, па портокалова, па плава, па сиво плава, па златно плава, па црна, па црна со син сјај и сега се враќам на природно т.е. светло кафеава
5. Се фарбав еднаш месечно со сите останати освен со плавите... со нив на две недели морав пошто мразам плавуши со црн корен ;)
 

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Дали некој ја има користено од Аура- Velvet Tone и дали сте задоволни ?
 

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Се исфарбав темно кафена, официјално решив да се откажам од црвената коса,
бидејќи многу се мачев со црвената. :place
Но се`уште имам црвен отсјај, т.е не сум целосна кафена,
нормално јасно ми е, дека не може од еднаш да станам целосно кафена.
Па ме интересира, после колку време се губи тој црвен отсјај ?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: elizabetta

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Денес со другарка ми ќе прајме омбре....којзнае шо ќе излезе(најверојатно ништо оти сме бринети ) ама барем ќе се забавуваме...нејкевме со бланш неможам да ја оштетувам па ќе земеме Keune platinum...
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203