Бојадисување (фарбање) на косата

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
Како да кажам на стилистката за фризов?
Дај направи ми е фризура семафор.

да, можно е :)
има колор шампони ... ке ја поносиш една недела... после тоа со секое миење ќе ти паѓа бојата и кoa ќе ти здосади... немораш да се фарбаш црн за сето тоа да го покриеш и повторно да си дојдеш на твојата нијанса... :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

cece17

Староседелец
21 февруари 2012
273
204
1,043
Јас бев црвена Сајос 56 т.е не е црвена нешо ко кафено црвена и супер ми стоеше ама дека веке 2 3 год се фарбам моите ми забранија и почна да ми се оштетува косата и сеа ми пага црвената и си ја пуштам мојата природна т.е темно кафената :unsure
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee, Scars31 and Ludaca

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
И јас не се фарбам но само затоа што имам убава а и светла боја на коса и знам дека доколку ја променам ќе биде променета засекогаш... а и косата ќе ми попадне бидејќи и онака е по малку оштетена од секојдевно пеглање ... А ако некогаш се фарбам сакам да е тоа бојата на Бри од очајни домаќинки...
и можеби треба да отворам нова тема за прашањево ама ај ќе се надоврзам тука, ме интересира тие што почнале да се фарбаат зошто го направиле тоа? :)
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Се немам фарбано досега ама имам голема желба да се офарбам плава....Нешто вака paris-hilton-34.jpg

Aма пусти страв дека ке изгледам како пластична барбика не ми дава АХАХАХАХ :)
 

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
Не се фарбам, имам слветла коса, руса.. Ми се допаѓа бојата на косата па не сакам да ја менувам :)
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Сакам да се исфарбам плава, како на сликата на БумБум...
Ама никој не ме охрабрува. Имам некоја интересна нијанса на кафена и бебешка плава односно боја која не може да се постигне со фабрање, па сите ми велат да не ја уништувам...
А, од друга страна, и јас не сакам да ја горам косава со фарби и триста чуда. Имам цврста и здрава коса, би било штета да се упропастува уште од сега со хемикалии...
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Сакам да се исфарбам плава, како на сликата на БумБум...
Ама никој не ме охрабрува. Имам некоја интересна нијанса на кафена и бебешка плава односно боја која не може да се постигне со фабрање, па сите ми велат да не ја уништувам...
А, од друга страна, и јас не сакам да ја горам косава со фарби и триста чуда. Имам цврста и здрава коса, би било штета да се упропастува уште од сега со хемикалии...
Еве и јас не те охрабрувам да знаеш.. : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LadyInPink

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Сакам да се исфарбам плава, како на сликата на БумБум...
Ама никој не ме охрабрува. Имам некоја интересна нијанса на кафена и бебешка плава односно боја која не може да се постигне со фабрање, па сите ми велат да не ја уништувам...
А, од друга страна, и јас не сакам да ја горам косава со фарби и триста чуда. Имам цврста и здрава коса, би било штета да се упропастува уште од сега со хемикалии...
Mој совет ти е да не почнуваш да се фарбаш, бидејќи ќе си ја уништиш косата, кога ќе почниш нема назад.
Мене многу ми е криво што почнав, ама воопшто не си ја сакав природната боја, пуста желба. :)
Фарбањето на косата бара дополнителна нега, треба редовно да ја одржуваш.....