1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Бојадисување (фарбање) на косата

Дискусија во форумот 'Коса' започната од WomanInRed, 17 април 2012.

 1. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  @JaMi абе седи си мадро, ќе се фарбала ако пријателките и кажеле :eek
  Братучетка ми имаше прекрасна кафена коса, значи прекрасна што да ти кажам. Како мал секогаш и викав кога ќе пораснам сакам да имам женцка со коса како твојата. Е поради тоа што ги слушаше пријателките, се офарба и сега има грозна коса со боја на гомно, пролив или таква некоја ни жолта ни златна боја. Знаеш колку грдо изгледа? Преку ноќ од најубавото девојче ми се претвори во најгрдото.
  Никогаш не би и дозволил на женска ми или на ќерка ми да се фарба. Уствари, женска ми може ама ако сака да раскиниме (пошто има неверојатно убава коса) а ќерка ми дури кога ќе наполне 18-ка. Мада и тогаш ќе бидам против тоа.
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Фала ви многу,ќе се фарбам само кога ќе ми побелува,односно кога ќе остарам.Сега ќе си уживам.Јас веќе кажав каква имам,а моите сестри не се фарбаа исто зашто и тие имаат ретки комбинации на коса и очи.
   
  #102 Fashion.Lover, 24 февруари 2015
  Последна промена: 24 февруари 2015
  На Давор му/ѝ се допаѓа ова.
 3. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,439
  Допаѓања:
  14,353
  Епа не е дека и ја се фалам ко данската принцеза ама и јас имам многу долга коса,права и со убав сјај.Имав моменти кога сакав да ја фарбам ама ми поминуваа,но не барав и не барам совети за фарбање од никој. Сега чекам да ми побели па тогаш ќе ја исфарбам.
   
  На Давор му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Па јас не се фалев си ја кажав причината заради која фризерите ме караа.
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
 6. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Ми се смачи омбрето или сомбрето или што и да е. Ептен имам желба за некоја златно-чололадна боја или некоја малку посветла чоколадна нијанса од мојата.
  :zelen(star)
   
 7. Nadiiin

  Nadiiin Нов член

  Зачленет на:
  28 април 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Zdravo, sakam da prasam, pred nekoj den se farbav i sega kosata mi e portokalova, prirodnata boja na kosa mi e smega, sega sakam da se farbam pak bidejki ne mi se sviga dali nesto slicno na mojata prirodna boja bi se fatila ako se isfarbam?
   
 8. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,609
  Допаѓања:
  842
  Порано како млад ја фарбав косата, одоздола црвена и кога ќе ја врзев (беше долга до газот) изгледаше убаво црно - црвена :)
  Морав прво бланш за да ја осветлам за да фати добро бојата и добро е што никогаш не успеав да ја „изгорам“ и да бидам како „метла“ :D
   
 9. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  A kakva ti e sega?
  Bela.kratka...ili si kelav:D
   
 10. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,609
  Допаѓања:
  842
  :D
  Now i'm sexy as ever :D
   
  На pozdrav eden topol му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: