Блокбастери 2012

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
2012 ќе биде година на големи очекувања, што се однесува до филмот, посебно до холивудските продукции. Оваа година се најавени продолженија на повеќе веќе етаблирани блокбастери со докажана заработувачка на Box Office-от, како и неколку нови екранизации кои се очекува да бидат голем успех според екипата и продукцијата која работи на нив.
Од многуте филмови за кои веќе сигурно сте чуле дека ќе излезат оваа година, еве ја нашата блокбастер прогноза, броејќи од 10то до прво место, според бројот на заработени американски долари во Box Office-от.

10.Prometheus
Група истражувачи открива трага за потеклото на човечкиот род на Земјата, што ќе ги одведе до најтемните ќошиња на универзумот. Таму им претстои ужасна битка за спас на иднината на човештвото.

9.The Dictator
Од креаторот на Борат, Али Џи и Бруно доаѓа нова урнебесна комедија – Диктаторот! Тоа е херојска приказна за диктатор кој си го ризикува животот за да се осигура дека демократијата никогаш нема да завладее во неговата земја која толку долго ја угнетувал.

8.Snow White and the Huntsman
Модерна адаптација за возрасната публика на детската бајка за Снежана. Ова е мистериозна приказна за тоа како ловецот на кого му е наредено да ја одведе Снежана во шумата и да ја убие, станува нејзин заштитник и учител, барајќи од неа да ја победи Лошата Кралица.

7.The Expendables 2
Господинот Чрч ја обединува својата екипа за нешто што треба да претставува лесна задача, но кога еден од нив ќе биде убиен на работното место, нивната желба за одмазда ги носи длабоко на непријателска територија и ги става во неочекувана опасност.

6.Wrath of the Titans
Персеј влегува во подземниот свет за да го спаси Зевс, кој треба да биде заробен од неговиот предавнички син Арес и брат му Хадес.

5.American Reunion
Џим, Мишел, Стифлер и нивните пријатели се собираат по повод годишнината од завршувањето на средно училиште.

4.The Avengers
Агенцијата S.H.I.E.L.D. составува тим од суперлуѓе за да ја спаси Земјата од уништување од нападите на вонземјаните.

3.Twilight: Breaking Dawn Part II
Последното продолжение од Twilight Сагата. Филм кој дефинитивно ќе ја остави најголемата трага врз бокс офисот од сите досегашни негови делови. Фановите со нетрпение го очекуваат филмот за кој сеуште нема излезено ни трејлер :)

2.The Hobbit: An Unexpected Journey
Верните фанови на Lord of The Rings дефинитивно ќе придонесат ова оставарување да биде во првите 3 филмови по заработка годинава. Приказната: Билбо Багинс, Хобит, патува до Осамената Планина придружен од група џуџиња за да си го врати богатството одземено од змејот Смог.

1.The Dark Knight Rises
Филмот кој дефинитивно ќе ја има најголемата заработувачка на бокс офисот
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dolphine

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Прометеј иако ме бендиса беше и до некаде разочарување зашто очекував многу повеќе од тој филм.. Авенџерс ке г оспуштам вечерва и ке го гледам ке ви кажам импресии утре. и сега се очекуваат Хобит и Диктаторот да се гледаат .. мислам дека тие се подобрите филмови оваа а година а се друг ое тапа ..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

Teddy Picker

Староседелец
15 јуни 2012
155
162
643
Фоф компирето
Десетката и петката ги имам на ум овие неколку дена иако немам погледнато дали американ ријунион има излезено. и бтњ дали вреди авенџерс да се погледне? ме копка идејава ама не сум сигурен
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Десетката и петката ги имам на ум овие неколку дена иако немам погледнато дали американ ријунион има излезено. и бтњ дали вред авенџерс да се погледне? ме копка идејава ама не сум сигурен
јас го гледам во моментов па ке ти кажам ко ке го завршам ..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Стоименов

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Десетката и петката ги имам на ум овие неколку дена иако немам погледнато дали американ ријунион има излезено. и бтњ дали вреди авенџерс да се погледне? ме копка идејава ама не сум сигурен

Вреди да се издвојат 2 саата за The Avangers.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Стоименов

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Авенџерс вредат да се издвојат 2 часа.. Стварно добар филм, Далеку далеку подобар до Прометеј ... И нејќам да им го спољеришам филмот на оние шо се уште не г огледале филмот ама морам да кажам дека ми е жал како Хулк го тепаше Локи ..
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Авенџерс вредат да се издвојат 2 часа.. Стварно добар филм, Далеку далеку подобар до Прометеј ... И нејќам да им го спољеришам филмот на оние шо се уште не г огледале филмот ама морам да кажам дека ми е жал како Хулк го тепаше Локи ..

Море малку му беше. :rofl
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Диктаторот на Саша барон Коен е најмадафакерски филм во последните 100 години ...одамна се немам толку смеено ... помеќу авенџерс , прометеј и сите тие скапи чуда и диктаторот , би го одбрал и в осон диктаторот.. Кој го нема гледано да си го гледа ако сака да се изнасмеј и конечно да гледа вистински филм а не некое холивудско срање со фалш приказна и клише ситуации ..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14