1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Блиско искуство со вонземјани

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од BioTrpe, 5 јануари 2017.

 1. BioTrpe

  BioTrpe Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 октомври 2015
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  173
  Па ете да си раскажеме едни на други дали сте имале контакт со вонземјани, визуелен или било каков ......
  Дали сте разговарале со нив ..
  По фејсбук врти една слика каде што пишува дека вонземјаните се расисти, секогаш кога ке дојдат на земјата, доаѓаат само во Америка :p

  Деновиве, поточно за нова година слета еден вонземјанин (барем така се претстави), во форма на људско биче.
  Првин се претстави како људско биче, со наше име и презиме (македонско .. од каде ли само слушнал за Македонија)

  Во почетокот и личеше дека е еден од нас, но потоа видов дека не се вклопуваме во муабетите кои ги правеа луѓето околу нас.
  По неколку часа открив дека тоа е поради тоа што јас сум Био и се разликувам од другите :giggle

  Го поканив на вечера (новогодишна вечера) која што ја поминавме супер.
  Утредента се разбудивме со пиење на вонземјанско кафе кое што тој го имаше стуткано во едно минијатурно тегличе, тоа продолжи сите наредни денови.
  На прв поглед, според неговото име, изгледот и формата на телото не поверував дека е вонземјанин, но со тек на муабетите, начинот на кој ги водевме, самата енергија во куќаркава беше променета. Ако направам разлика на пред и потоа (како што прават пуфлите кои секојдневно се шминкаат) ке биде драстична, која не може да биде опишана со зборови, нацртана на папир и тако даље.
  Не правевме којзнае какви муабети, но енергијата која што ја остави во куќава е чудна, позитивна и трае сеуште, дури и по неговото заминување.

  Се хранеше вегански, иако кажа дека на неговата планета бил свештојадец, беше восхитен од нашата ефтина но вкусна храна, дури му подаривме и пола тегличка вегански мајонез, од кој неговата вонземјанска фамилија е фасцинирана.

  Тоа беше совршено искуство, се надевам дека повторно ке не посети / посетат таквите од неговиот вид.
   
  На Big Berta, Outrider и malo им се допаѓа ова.
 2. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,260
  Aliens are very real :) иако немаат вонземски родители, распоредени се по планетата рандом :)
  Во ретки моменти, кога се среќаваат со прекрасни земјани тогаш синергијата е неверојатна и магична :sreken
   
  На Tantara, Big Berta и malo им се допаѓа ова.
 3. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,464
  Допаѓања:
  1,181
  WtF!?!?!?
   
 4. __Fenix__

  __Fenix__ Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,716
  Допаѓања:
  743
  Во безконечниов ни универзум кој знае што се има , а и во нашава Македонија има такви облици како што се презентирани само на документарец односно филм , кој од кој е поголем вонземјанин ,ги има во различни облици и маши и жени (shake) се е побудалено , јас си поставувам прашање каков ќе биде односот и воопшто функционирањето на луѓето по 20 години точно :^):svirka:cool:
   

Сподели: