Близнаци

Party Poison

Истакнат Член
20 февруари 2012
140
142
343
Најнезгодна ситуација ми е кога некој ќе ме праша што сум во хороскоп,затоа што кога ќе кажам близнаци сите лошо реагираат -.-
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini, The Tramp and 4FUN

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
И јас сум близнаци и можам да кажам како добри страна се комуникативноста,зборливоста,брзото размислување,интелигенцијата а лошите страни се на пример тоа што сме дволични или незнам како би го кажала тоа :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kitty and Gemini

MountainMan

Активен Член
29 јануари 2013
96
151
33
K2 Pakistan
Ја сум близнак во хороскоп. Инаку за оние кои не сметаат за дволични, еве ја ќе се земам за пример може другите не се такви. Ако видам дека некоја особа ме гледа во очи и ме лаже и ме има за корист тогаш не сум од оние комуникативните близначиња туку сум мн лош со нив и обично избегавам разговор со таквите лоши карактери. А со оние што ке се приврзам со нив секогаш ке ги сакам, секогаш ке бидам за нив тука и им помагам кога и да им е тешко итн итн. Знам да се "отпекнам" со некое добро другарче/другарка за некоја тема и така да си зборувам со него/неа мн долго ама ако видам дека само заради корист ме имаат за "другар" тогаш ги исфлувам скроз и со нив комуникацијата ја намалувам на 10%. Еве како близнак ке си кажам една особина, Мразам луѓе што се дружат со тебе само од корист... аууу тоа мн ме иретира, ја така неможам!!

Edit: Заборавив да кажам дека мн ми е мило што сум дел од многуте женски форумџики кои се близнаци :p Најдобар муабет паѓа помеѓу два близнака, а богами и на љубовен план им иде добро хехе. Поздрав мои "знакчиња".
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
веројатно карактеристиките зависат од личноста, а не хороскопот. Може некој е дволичен, ама јас во никој случај не сум. :sreken
 

MountainMan

Активен Член
29 јануари 2013
96
151
33
K2 Pakistan
Знаеш Knife од хороскопските знаци бидејки сите имаат позитивни и негативни страни, зависно од карактерот кај секој од нас ги нема сите позитивни и негативни страни, биди сигурен. Може кај тебе и мене нема дволичност али кај некој трет има. Еве јас како "негативна" особина кај мене би си ја зел зборливоста, ама не сум со секој таков туку само со посебни личности, блиски пријатели/пријателки за да има што да зборувам, а со некој кој вчера сум го запознал неам намера да му ја "дувам" главата го балон :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Инаку сум читала дека тоа за дволичноста останало само поради тоа што близнаци се две особи, и двајца демек дволичност. Инаку познавам многу близнаци сите во суштина се исти темпераментни, интелегентни, зборливи, вицкасти, обожавани во средината..Ама за дволичност не сум приметила, и си тргнувам од мене и знам дека не сум дволична..Е така:sreken
 

malata..

Истакнат Член
16 февруари 2013
38
42
318
и јас сум близнак ^_^
зборливост, комуникативност, интелегентност, дволичност во некои случаи, се се тоа најзабележливите карактеристики на близнаците
се гордеам со тоа што сум близнак иако на многу им пречи тоа :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini and Kitty

live.your.life

Нов член
26 март 2013
20
24
3
И јас сум близнак во хороскоп :wavespin
Се сложувам со половина од она што си го приложила за близнаците. Половина што се однеусва до мене е погрешно. Можеби зошто сум шкорпија во подзнак и тоа има силно влијание врз мене.
Па и кога ќе додадеш на тоа лични карактеристики и обележја за секој поединец отиде во вода се што ги карактеризира близнаците :D
А сметам дека нашиот знак е еден од подобрите. Дружељубив, љубопитен, комуникативен.
Оној митот што не прати дека сме дволични - апсолутно си нема врска ! Дволичноста се однесува на двојната природа која ја имаме (се смееме во еден момент - во другиот плачеме, сега зборуваме едно - после друго, денес сме тука - утре којзнае каде), никако не зборуваме зад грб.
Мислам дека детето кое нагласено го носиме во себе не прави сосема искрени, спонтани дури и наивни. Посветени на пријателите и на партнерот.
Марија сосема се согласувам со се што кажа! П.с И јас сум Марија, знак близнаци,подзнак шкорпија. Интересно:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Марија and parvati