Бизнис хороскоп! Сакам да бидам...

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
226
411
63
Овен – Иако делуваат романтично, мирно па дури и помалку флегматични тоа е само маска. Тие би биле: актери и тоа комични, музичари, рели возачи, но и лекари, војни лица, инженери или политичари.

Бик – Трпеливиот и упорен Бик најмногу би сакал да има приватна фирма која има врска со кулинарство но и уметност, мода, филм, музика (пеење), пишување, сликарство, посебно со вајарство.

Близнаци – Сакаат медиумски работи и маркетинг па затоа најмногу би сакале да бидат новинари, добри се во таа работа поради вродената снаодливост да дојдат до строго доверливи информации.

Рак – Овие знаци би сакале да бидат професори, уметници, модни дизајнери. Сакаат да се занимаваат со скапи дејности: колекционери, трговија со уметнички предмети, сликарство и пишување.

Лав – Лавовите се кративни, родени шефови па им одговараат најмногу шефовски позиции во политиката, дипломатијата, умешноста, филмот и спортот, приветни превземачи.

Девица – Девицата сака да биде психолог, преведувач, пронаоѓач, архитекта, дизајнер, да се занимава со ентериери, сликарство мода, новинарство, пишување. Секогаш сакаат да работат со странци без оглед дали се тоа услужни дејности, економија, здравство или модни агенции.

Вага – Сакаат недвижнини и работа со странци што им овозможува многу патувања, сакаат политика но сакаат и бутици, цвеќари, парфимерии, козметички салони. Исто така би сакале да бидат и актери, државници, банкари и воопшто ја сакаат работата со јавноста, знаат да бидат и добри преговарачи, организатори, книжевници и математичари.

Скорпија - Мудро ракуваат со пари а најмногу сакаат да работат елитни бизниси, сопственици на казина, стоматолози, хирурзи. Исто така сакаат да работат детекиви или филмски продуценти.

Стрелец – Стрелците сакаат работа која ќе им овозможи да патуваат, маркетинг, туристичка агенција бидејќи ги следи среќа во зделките со странци. Би сакале да би сакале да бидат сопственици на автосалони, на галерии или антикварници.

Јарец – Одговорните Јарци знаат често да бидат најдобри и во работите кои не им се допаѓаат премногу бидејќи стравуваат од критика и имаат чесен однос кон работата иако сакаат повеќе да се занимаваат со сликарство, музика, историја, астрологија, археологија, рударство и геологија.

Водолеец – Медиуми, трговија, политика, музика, спорт, информатика, електротехника се сё она што сакаат и се склони кон менување на работното место доста често. Ги привлекува да бидат сопственици на издавачки куќи, да се занимаваат со приватен бизнис а би сакале да отворат и некое „фенси“ кафуле.

Риби – Во бизнисот повеќе имаат среќа отколку ум. Сакаат да бидат фармацевти, хемичари, лаборанти или козметичари, да играат балет, да танцуваат, да спортуваат. Сакаат многу тимска работа и ги привлекуваат работи со кои доаѓаат во контакт со светот и доста патуваат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Boyka and emzzy

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Рак – Овие знаци би сакале да бидат професори, уметници, модни дизајнери. Сакаат да се занимаваат со скапи дејности:колекционери, трговија со уметнички предмети, сликарство и пишување.

Потполно точно!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
226
411
63
Стрелец – Стрелците сакаат работа која ќе им овозможи да патуваат, маркетинг, туристичка агенција бидејќи ги следи среќа во зделките со странци. Би сакале да би сакале да бидат сопственици на автосалони, на галерии или антикварници.


ДАААА !!!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Водолеец – Медиуми, трговија, политика, музика, спорт, информатика, електротехника се сё она што сакаат и се склони кон менување на работното место доста често. Ги привлекува да бидат сопственици на издавачки куќи, да се занимаваат со приватен бизнис а би сакале да отворат и некое „фенси“ кафуле.
дада лејдиз енд џентламен и за мене е тачно, а бај д веј водолеец хахаха : ) нели е водолија бе водолеец бе хаха
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: КрисТина К.

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
та4но!
Близнаци – Сакаат медиумски работи и маркетинг па затоа најмногу би сакале да бидат новинари, добри се во таа работа поради вродената снаодливост да дојдат до строго доверливи информации.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: littleblackdress

Libra

Староседелец
15 февруари 2012
208
327
673
Вага – Сакаат недвижнини и работа со странци што им овозможува многу патувања, сакаат политика но сакаат и бутици, цвеќари, парфимерии, козметички салони. Исто така би сакале да бидат и актери, државници, банкари и воопшто ја сакаат работата со јавноста, знаат да бидат и добри преговарачи, организатори, книжевници и математичари.

Се е точно :)
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Овен – Иако делуваат романтично, мирно па дури и помалку флегматични тоа е само маска. Тие би биле: актери и тоа комични, музичари, рели возачи, но и лекари, војни лица, инженери или политичари
.
Сосема точно ...А и со професиите се сложувам посебно со последната :D
 

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
502
1,110
393
Риби – Во бизнисот повеќе имаат среќа отколку ум. Сакаат да бидат фармацевти, хемичари, лаборанти или козметичари, да играат балет, да танцуваат, да спортуваат. Сакаат многу тимска работа и ги привлекуваат работи со кои доаѓаат во контакт со светот и доста патуваат.
фармацевти, хемичари, лаборанти , другото ДА! :smug
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Близнаци – Сакаат медиумски работи и маркетинг па затоа најмногу би сакале да бидат новинари, добри се во таа работа поради вродената снаодливост да дојдат до строго доверливи информации.

Баш заради тоа шо сум Близнаци, обично сакам различни професии да сменам, така да.. не е овоа баш потполно точно :rolleyes
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN and littleblackdress