Бега(в)те ли од часови/предавања?

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Средно не ни се појавував зашто уште од тогаш почнав да работам.На факултет се трудам да одам колку можам, за жал мојот факултет не дозволува запишување на вонредни студии, но со претходен договор со професори оправдано ми е отсуството, иако тоа ми се одразува врз успехот.
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
бегав и ке бегам 6 и 7 ме нема во 90 % о д деновите.... башка некогаш и 1 или 2 не одам.... уствари заборајв да кажам ајс не бегав од школо , јас лепо фино и пополека си излегував.... па не сум будала да трчами да паднам па сите да ми се смеат...
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
До 8мо не бегав, јас си се ослободував. Во второ полугодие многу ретко бев на часови ме ослободува за да одам на натпревари. Ова ми служеше како изговор од досадни часови, си седев во некој кабинет со други и „учевме“. (so much win) (happy)
Сега во прва година не сум бегала/ослободувала, па интересно е средно. :trepka
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
До 8мо не бегав, јас си се ослободував. Во второ полугодие многу ретко бев на часови ме ослободува за да одам на натпревари. Ова ми служеше како изговор од досадни часови, си седев во некој кабинет со други и „учевме“. (so much win) (happy)
Сега во прва година не сум бегала/ослободувала, па интересно е средно. :trepka
Првата година е интересна, ама кога ќе дојдеш 2 и 3 ќе видиш всушност колку е интересно :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Grim Reaper

Староседелец
14 февруари 2012
326
338
1,063
Here and there
Ретко бегам. Во основно таму во 8 бегав, ама не мн. Во средно во 1ва и 2ра немав изостанци еј! :angel Во трета така чат-пат, а сеа во 4та се случува некој досаден час да не го седам.
 

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
300
230
1,043
Важев за примерна ученичка па го користев тоа да ми поверуваат во лагите па не бегав туку мирно си заминував ;) инаку коа бегаше цел клас не сакав да се делам и си бегав со нив, а пошто е цел клас не не евидентираа
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bubili

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
1ва и 2ра година не бегавме зошто класната беше ноооогу лоша.. во 3та ни ја сменија и од тогаш живот живееме :D сега 4та година не се прибираме по школото.. нема ден а да седеме на сите часови.. :D