1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Барам филм

Дискусија во форумот 'Филм' започната од The Tramp, 28 февруари 2012.

1. The Tramp

The Tramp Филмохолик

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,367
    Допаѓања:
    4,942
    Доколку имате гледано некој филм многу одамна, а не знаете како се вика и сакате да го гледате пак, оваа тема е токму за вас.
    Напишете ги своите сеќавања од филмот или актерите кои глумат во него, а нашите форумџии ќе се потрудат да го пронајдат филмот кој го барате.

Ако филмот кој е постиран од форумџиите е оној кој го баравте, кликнете на МИ СЕ ДОПАЃА. Коментарите од типот на
    и
    во иднина ќе бидат избришани!

2. mAcIkA

mAcIkA Истакнат Член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    376
    Допаѓања:
    516
    Германски војник,мислам за време на 2 или 1 светска војна..Талка по Сибир...целиот филм таму се случува,тој бара начин дома да се врати кај сопругата или девојката..:(Никако неможам да се сетам??

3. The Tramp

The Tramp Филмохолик

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,367
    Допаѓања:
    4,942
    Мислам дека овој го бараш

http://www.imdb.com/title/tt0277327/

На mAcIkA му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Abe CreP

Abe CreP Истакнат Член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    110
    Допаѓања:
    84
    Еден филм во кој што неколку другари војници се заробени од германска војска и ги носат во затвор, и цело време пробуваат да избегаат, и добиваат помош од американците, направи скриени во палки, плочи за грамофон и слично. исто филмот е во два дела ????

5. The Tramp

The Tramp Филмохолик

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,367
    Допаѓања:
    4,942
    Овој да не е?

6. Abe CreP

Abe CreP Истакнат Член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    110
    Допаѓања:
    84
    Не е овој, овој што го фатија со другарите цел затвор бесе со нив ама помодерен така, во Втора светска војна мислам, и тој е многу заљубен во една девојка, и другар негов кој ке успее да избега од истиот затвор ке му ја преземе ???

7. Selma

Selma Ingenious

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    4,375
    Допаѓања:
    7,070
    Јас барам 2 филма.
    1. Многу одамна го имам гледано, се мислам дека беше на некоја македонска ТВ.
    Се зборуваше нешто за едно бебе украдено беше мислам, па нешто жената одеше на суд со маж и и другите деца. Толку ме држи меморијата.
    2. Филмот го гледав на НВО, беше за девојче-вештерка правеше некои магии „1,2 летни ти“ и слично и беше во еден замок.

Малку инфо за филмовите, се надевам некој ги знае. :)

8. The Tramp

The Tramp Филмохолик

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,367
    Допаѓања:
    4,942
    Вториот можда е овој :) http://www.imdb.com/title/tt0098453/

9. Selma

Selma Ingenious

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    4,375
    Допаѓања:
    7,070
    Не, 2000 и некоја е филмот.

10. littleblackdress

littleblackdress Полноправен Член

Зачленет на:
    22 февруари 2012
    Мислења:
    96
    Допаѓања:
    74
    порано го гледав на некоја од македонскиве телевизии, мислам дека беше Телма, и денеска на час по психологија ме поѕсетија на него.. ако некој знае многу ќе ми помогне.. значи еве шо ми текнува :
    девојчето е некаде околу 20-25 годишна возраст и е со виткана долга светла коса.

Мислам дека прави сообраќајка и ја најдува еден човек, тој ја познава, ама не и мисли најдобро.

и сеа.. ќе се обидува да и помогне да се присете, ама он ќе се надева дека нема да се сете на се
    а она има и свршеник, ама и на него не се сеќава
    и ќе одат ќе и прават хипноза на неа
    и таму ќе кажува она настани и личности шо се живеале у друго време и се биле ногу познати
    сеа тука не ми е јасно, ама изгледа она имала двојничка претходно.. не сум сигурна за тоа, само знам дека има една шо е иста како неа, и она се има оженено со еден пијанист
    и те толку ми текнува од филмот :DD

Сподели: