1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Барам песна/текст на песна

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selma, 20 февруари 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,362
  Допаѓања:
  7,069
  Пол:
  Женски
  Би требало да е оваа

   
  На Змејче му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,277
  Допаѓања:
  2,078
  Пол:
  Машки
  Не е оваа,ја знам оваа :( Песната која што ја барам ја има по играчки свире пее,а и гласот мислам женски е.
   
 3. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,277
  Допаѓања:
  2,078
  Пол:
  Машки
  Ја најдоов! :sreken Еве оваа била.. после толку време не ми се верува :D
   
  На I love you му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,277
  Допаѓања:
  2,078
  Пол:
  Машки
  Една песна постојано ја слушам во автобус,а сега штотуку ја слушнав и во една продавница. Диско музика во позадина(можда е и некој ремикс,то не знам) пеат рапер и една женска, тој нешто пее па таа нешто као we'll be in the air tonight,we'll gonna fly so high па пак нешто со tonight (се нагласува постојано во песната, така да можно е и насловот да има нешто везе) па нешто има we'll have fun tonight или нешо така. Help?!
   
 5. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,277
  Допаѓања:
  2,078
  Пол:
  Машки
  Првите 8 секунди која песна е? Не ќе да е Moves like Jagger ..
   
 6. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1,407
  Пол:
  Женски
  Барам една песна, тоест трака. Микс е , нешто како ориентална и цело време нешто се пее „ О ио ио ио оо О ио ио “ нешто така.... убава има ритам ми се свиѓа премногу ама неможам да ја најдам никако.
   
 7. Compact

  Compact Истакнат Член

  Зачленет на:
  22 август 2014
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Машки

  Би требало да е оваа :)
   
  На Mystique му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1,407
  Пол:
  Женски
  Да да таа е :) Ја најдов уште пред некое време. Фала во секој случај ;)
   
 9. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  584
  Допаѓања:
  824
  Пол:
  Машки
  Барам мкд песна, женско пее чинам со даире и прилично висок глас , додолски стил...
  Од текстот запамтив нешто вака "Да налее ситна роса ојлее... (крици со висок глас, нешто како офкање)".
  Не дека е нешто добра ама цела недела ми е заглавена в мозок, а никако не можам да ја најдам...
   
 10. existence

  existence Boolean Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,252
  Допаѓања:
  9,035
   

Сподели: