1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Барам апликација (iOS, Android, WP 7/8)

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Marick14, 18 јуни 2012.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Темава ќе послужи за тие што бараат некоја апликација за Андроид, иОС, Виндоус 7 и новиот 8.

  Било каква апликација што не можете да ја најдете пишете тука.
   
  На emzzy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Некоја апликација за едитирање слики за IOS освен Instagram? :)
   
 3. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Ми треба некоја апликација слична на WinLaunch.
  Доколку некој најде нешто слично може да остави линк, а може и некој скин за RainMeter :)
   
 4. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,338
  Допаѓања:
  3,836
  Ми треба нешто слично како Movie Maker т.е. за таква намена, креирање видео, ама со подобри опции, да не се толку едноставни ефектите...
   
 5. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,045
  Допаѓања:
  6,654
  Sony Vegas Pro. Поодамна работев на него, па не знам која верзија му е најнова (гледам 12ка има, јас 9ката ја користев), има тон ефекти и имаш најразлични туторијали по YouTube за истите, различна обоеност што дава ефект на постара/посовремена снимка, пресеци на слики и клипчиња, премини од една во друга рамка, you name it. Е сега, trial верзијата не се плаќа некои 30ина дена (бар така беше порано), ама си постојат златни торенти со кодови за активација, па не би требало да имаш проблем да се снајдеш.
   
  На Аркантос му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,338
  Допаѓања:
  3,836
  Ќе звучам смешно, но верувајте пот ќе ми потече дур објаснам што точно ми треба.
  Значи ги знаете тие сликите на кои прават устата на фотографираните персони да се движи како да зборува?
  Е, ми треба софтвер, за да направам таква фотографија/апликација како и да се вика..
  Ми треба итно, ама баш итно :)
   
 7. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
  za android photo speak 3D :)
   
 8. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,338
  Допаѓања:
  3,836
  Ај вака сега.
  Ми треба програмче, најдобро е да е фри, ако не е фри, да ми помогне некој да му најдам крак.
  Програмчето да е за правење преводи на филмови и да е лесно за сконтување. Најдов едно, ама премногу тешко ми оди.
  Ова што јас го имам се вика Aegisub.
   
 9. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,104
  Ми треба апликација за android (4.4.2) за симнување видеа од јутјуб. Имав пред две години една апк, ама не ја памтам :)
  Сакам да симнувам видеа на таблетот додека спијам :)
  Најубаво симни си го преводот кој е синхронизиран со видеото. Англиски превод. Потоа отвори си го во notepad, и само преведи ги зборовите. јас така на почетокот правев, потоа се навикнав да ги гледам со англиски превод.
   
 10. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,338
  Допаѓања:
  3,836
  Проблемот е што ми требаше „асли“ програма за правење преводи, бидејќи правам превод на аргентинска серија која нема англиски превод за симнување по интернетов, се здробив од барање. Ама благодарение на @existence се снајдов :) Еве веќе на седмата епизода правам превод.
   
  На Y1K991 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: