Базен

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Па не се рабооти за базен за птици туку за луѓе,а нема што јас да го монтирам дедо и ќе си го среди кога ќе се договорат човекот си знае и сигурно повеќе од мене,јас и објаснував за местоположбата и висината како да ја одреди локацијата на поставување и функционалноста на истиот..
Исто така ја замолив ако не и е тешко да го слика па ако може и каде планира да го постави за да и дадам и јас и кој сака совет како да го користи па и помести или не,а незнам зошто не кажува дали ќе дојде на собиранка ?!
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Во ред тогаш, сигурно ќе се снајдат ќе го наместат и ќе се ладат и шлапкаат.
Не знам можеби се срами од фактот дека ќе му се бендисаш и дека ќе му си симпатија. Има нешто, ама не се знај точно шо :zelen(star)
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Незнам повеќе што да објаснуваме,се е објаснето,останува да го намести под тераса и да рипат во него!Само колку и да е длабок,да не заборави да го наполни до вода,оти може да биде фатално,инаку другото се е кажано!
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Па може и со млеко и да се осеќа како Клеопатра, а и кожата после тоа ќе и биде убава и мека.
Само за собиранката што го секира @Mnogo Bitno не знам што ќе биде :zelen(star)
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Битно е да го наполни со нешто,дали ќе е вода или млеко,да има нешто внатре..

А за таа собиранката незнам што ѓавол ќе е тоа,највероватно сака да збори нешто околу базенот,што друго па ти!:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
@incule се зависи колкав е базенот и дали тарасата е од оние што висат или има многу носечки столбови под неа. Мал базен, зборам за дете голем метро на метро не би требало да е проблем, ама водата тежи, поголем базен на тараса посебно висечка, беља може да ти направи. Ако имаш двор, стај го таму ако не боље не пробувај.

Види вака @incule дедо ти е во право и нормално дека може во зависност колкав е базенот,колкав е ?
Ти можеш да му дадеш идеја и да не ти пречи на тараса односно да се постави под тараса така што ќе можеш да рипаш од тараса,а и дедо ти исто така само да не е на први спрат тоа е многу ниско и несоодветно.
Да не ти биде за обврска ако можеш направи слика па ќе дадеме идеја плус,а кажи ми на собиранка доаѓаш или не ? :)
Добро, дали? Воздржете се од вакви идеи, не се знае што свет има на форумов.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
@incule се зависи колкав е базенот и дали тарасата е од оние што висат или има многу носечки столбови под неа. Мал базен, зборам за дете голем метро на метро не би требало да е проблем, ама водата тежи, поголем базен на тараса посебно висечка, беља може да ти направи. Ако имаш двор, стај го таму ако не боље не пробувај.


Добро, дали? Воздржете се од вакви идеи, не се знае што свет има на форумов.
Голем е а дедо ми не разбира дека неможе на балкон
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
А што има тенденциозно во идејата,таа е нај нормална и ако сака некој ќе ја спроведе не е задолжителна,од кај сега ти експерт за идеи дали се или не се за во пракса или се ? .. (facepalm):)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Многу се замарате со ретардирани личности. Уствари не ни има шо да се праи друго тука.
Базен на тераса, базен под тераса, над тераса. Дома пикни го во соба и удави го дедо ти, он на тебе ќе ти кажува кај да ставаш базен.
Ископај го дворот пред зграда, наполни вода и ајт. Никој ништо не ти може.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pica pica and escape

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Па јас мислам дека убаво и кажав,а @incule можеш да кажеш бива не бива што се плашиш ?!